Pogba z Juventusu byl dočasně suspendován kvůli pozitivním dopingovým testům

Přidat na Seznam.cz

Fotbalové hvězdě Paulu Pogbovi hrozí několikaletý zákaz činnosti. Italská antidopingová agentura zjistila u profesionálního hráče Juventusu zvýšenou hladinu testosteronu. Nyní se k tomu vyjádřil i jeho klub.

Francouzská fotbalová hvězda Paul Pogba byl předběžně suspendován za pozitivní dopingový test v Itálii.

Podle Italské antidopingové agentury byla u třicetiletého záložníka zjištěna zvýšená hladina testosteronu. Profesionál turínského klubu Juventus byl proto dočasně suspendován. V závislosti na výsledku vzorku B a průběhu řízení mu hrozí zákaz činnosti až na čtyři roky. Juventus pozastavení činnosti rovněž potvrdil. Klub si vyhrazuje právo posoudit další kroky v řízení, uvádí se v prohlášení.

Vzorek byl odebrán po zápase Serie A mezi Juventusem a Udinese Calcio 20. srpna. Pogba v zápase nehrál, ale byl na lavičce italských rekordmanů.

Jedenaosmdesátinásobný francouzský reprezentant hraje od roku 2022 opět za klub ze Serie A, za Juventus už hrál v letech 2012 až 2016. Mezitím měl Pogba šest let platnou smlouvu s Manchesterem United. Suspendace je další komplikací pro Pogbu, který se v poslední době opakovaně zranil. Kvůli zranění kolena vynechal mistrovství světa v roce 2022.

Zdroj: spiegel.de, redakčně upraveno