Podaří se někomu svrhnout vládu Poruby? Druhý Vsetín už ztrácí patnáct bodů

Přidat na Seznam.cz

Do konce základní části první hokejové ligy zbývá odehrát 25 zápasů. To znamená, že týmy ještě mohou získat maximální možný zisk 75 bodů. Což je velká bodová porce, přesto už většina týmů začíná tušit, že to nebude jednoduché sesadit z prvního místa Porubu. Severomoravané mají v čele tabulky náskok patnácti bodů, a i když jednou klopýtnou, soupeři zakopnou dvakrát… Jako včera Vsetín, který nestačil na Třebíč. Navíc Poruba dnes porazila ve šlágru kola Zlín 2:0 a ještě k tomu na jeho ledě.

Zní to možná trochu zvláštně, když je duel kola mezi prvním a osmým celkem, ale přece jenom Zlín je pořád vnímán jako spolufavorit první ligy. Dnešní zápas však ukázal, že to s návratem do extraligy ani letos nebude mít jednoduché. Když nedokáží Berani porážet prvoligové týmy, jak chtějí vyzrát na extraligový celek v baráži? Tato otázka určitě rezonuje v hlavách zlínských příznivců, zatímco v srdci mají smutek. To porubští příznivci jsou v sedmém nebi. I když play-off, které začne až za pár měsíců, je úplně jiná soutěž. A na to jistě spoléhají i ve Vsetíně, kde ze druhého místa právě počítají patnáctibodové manko na Porubu, kterou způsobila i jejich porážka s Třebíčí.

Vsetínu se vůbec nepovedl začátek zápasu, už v deváté minutě prohrával 2:0. Ve druhé třetině ale Valaši zabrali, přesto odcházeli do kabin před posledním dějstvím stále s nepříznivým skóre. Vsetínu se sice dvakrát povedlo vyrovnat výsledek, ale nakonec v poslední minutě obdrželi žlutozelení rozhodující gól. „Musím klukům velmi poděkovat za jejich práci. Pro psychiku to není vůbec jednoduché, když soupeř vyrovná váš náskok, jakmile vstřelíte další branku. O mně je všeobecně známo, že takto vysoké výsledky nemám moc rád, ale věřím, že pro diváky to byl dnes úžasný zážitek. Nesmíme však usnout na vavřínech a v této bodové krasojízdě musíme pokračovat dál,“ uvedl trenér Třebíče Kamil Pokorný.

Třebíč si díky výhře udržela čtvrtou příčku. Bodově se dotáhla na třetí Litoměřice, které prohrály v Praze na Slavii 3:4. Litoměřice šokovaly slávisty dvěma rychlými góly v první půlce první třetiny. Jenže Slavie to soupeři oplatila dokonce třemi brankami do konce prvního dějství. V polovině zápasu Pražané zvýšili vedení o dvě branky a soupeř se zmohl už jen na zkorigování nepříznivého skóre. „Oni do toho pak šlápli a my jsme zase trochu povolili. Ještě jsme to sami docela zdramatizovali, ale naštěstí nedokázali dát vyrovnávací gól a na konci nám pomohla přesilovka pět na tři,“ uvedl slávistický útočník Havrda, který svou brankou započal dokonalý obrat.

První hokejová Chance liga – 27. kolo:

Slavia Praha – Litoměřice 4:3 (3:2, 1:0, 0:1) Branky: 10. Havrda, 15. E. Kulda, 17. Holý, 36. Křepelka – 8. Sihvonen, 9. Krutil, 51. Černohorský.

Prostějov – Pardubice B 6:1 (3:1, 1:0, 2:0) Branky: 19. a 21. Hanousek, 16. Račuk, 19. J. Pohl, 49. J. Veselý, 60. Z. Doležal – 19. Rákos.

Kolín – Přerov 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1) Branky: 10. A. Dlouhý, 59. Skořepa – 28. Mácha, 39. D. Indrák, 64. Tomi.

Třebíč – Vsetín 5:4 (2:0, 1:2, 2:2) Branky: 53. a 60. D. Michálek, 6. Bittner, 9. Psota, 33. Frömel – 37. a 56. Kern, 27. Rob, 48. Jonák.

Frýdek-Místek – Sokolov 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) Branky: 13. a 53. Z. Sedlák, 42. a 57. D. Kowalczyk, 36. Haas – 32. Vracovský, 51. Kružík.

Zdroj: hc-vsetin.cz , hc-slavia.cz