Po vysoké prohře s Belgií se české basketbalistky vrátily tvrdě na zem. Teď musí porazit Izrael

Přidat na Seznam.cz

I když je Belgie favoritem skupiny B ME basketbalistek, přesto se nečekalo, že naše hráčky s nimi prohrají o 43 bodů… Navíc když se jim na úvod šampionátu podařilo zaskočit silný tým z Itálie. Nadále však mají postup do vyřazovacích bojů ve svých rukou, bude však k jistotě potřeba porazit v závěrečném zápase Izrael, aby se nemusely ohlížet na ostatní výsledky.

Belgičanky hned od začátku dokazovaly, kdo je tady favorit. Nejenom že si rychle vytvořily devítibodový náskok, ale dlouhé tři a půl minuty dokonce neinkasovaly ani koš. Poté se sice dokázaly Češky přiblížit soupeřkám na dva body, ale belgické hráčky si za chvíli opět vytvořily slušný bodový odstup. Nakonec první čtvrtina skončila poměrem 20:11.

Druhé dějství bylo nejvyrovnanější v zápase, skončilo 19:15, pak však už Belgičanky vzaly otěže do rukou a jasně naznačily, že si jdou pro postup. Ve třetí čtvrtině dosáhly české hráčky jen na osm (!) bodů, zatímco favoritky jich nasázely 25. O moc lepší to z naší strany nebylo ani v závěrečné čtvrtině. Sice se české obraně podařilo dovolit Belgičankám „jen“ 20 bodů, samy Češky však zaznamenaly sedm bodů.

Dopustily jsme se 21 ztrát, které byly dány jejich agresivní obranou. Prvních deset minut mi nepřišly tak agresivní, ale tím, jak jsme se chvíli dokázaly držet, Belgičanky přitvrdily hru. Byly agresivnější než my, i když my jsme byly trestané mnohem více. Poslední čtvrtina jestli byla 7:0 na fauly… Nemyslím, že to byl takový rozdíl,“ řekla po zápase novinářům trenérka českého týmu Romana Ptáčková. „Určitě jsme měly i dobré momenty, takže bych nechtěla, aby hodnocení vyznělo negativně. Hrály jsme proti jednomu z nejlepších týmů Evropy, určitě bude mít letos medaili, možná i zlatou. Musíme se dívat dopředu, teď je pro nás zásadní zápas s Izraelem,“ zmínila Ptáčková následující utkání s Izraelem.

Česko – Belgie 41:84 (11:20, 26:39, 33:64)
Sestava a body Česka:
Stoupalová 7, Vyoralová 6, Holešínská 5, Hamzová 4, Březinová 3 – G. Andělová 11, Zeithammerová 5, Čechová, Paurová, Sklenářová, Šípová.

Českému týmu jistě pomůže zapomenout na krutou prohru den volna. Utkání se odehraje v sobotu od 17. hodin. Pokud český tým vyhraje a Belgie porazí Italii, skončí Češky druhé. Pokud by český nároďák prohrál, i tak je pořád ještě šance na postup, rozhodne minitabulka mezi Českem, Itálií a Izraelem.

Zdroj: redakce, fiba.basketball