Po Voráčkovi, Krejčím a Vránovi přišel český národní tým o Chytila. Kdo z NHL přijede na letošní MS?

Přidat na Seznam.cz

Když si před dvěma roky užívali čeští hokejoví fanoušci bronzové medaile z MS, jistě v tu chvíli doufali, že se brzy podaří získat i zlatou medaili. Vloni to nevyšlo, ale hned kdekoho napadla myšlenka, tak třeba za rok v Praze a Ostravě! A už fanoušci si v duchu představovali jednotlivé útoky, které potáhnou národní tým až na úplný vrchol.

Jenže postupně jim z pomyslné nominace odpadává jedno jméno za druhým. Nejdříve Jakub Voráček nenaskočil do letošní sezony kvůli následkům po otřesu mozku, Jakub Vrána se trápí na farmě, David Krejčí definitivně ukončil kariéru a teď přišla zpráva, že Filip Chytil musel kvůli zdravotním problémům odpískat letošní sezonu. Český národní tým tak přišel během několika měsíců o čtyři elitní útočníky, kteří by na 100% jeli na světový šampionát.

Chytil utrpěl v listopadu otřes mozku a léčil se a rehabilitoval dokonce i v České republice. Jenže ani to nepomohlo. Minulý pátek už to konečně zkusil i na ledě, ale musel trénink předčasně opustit… „Byly to nejtěžší tři měsíce mého života a nebylo to snadné pro mou rodinu, moje nejbližší a samozřejmě ani pro celou organizaci NY Rangers. Musíme ale v těchto těžkých chvílích zůstat pozitivní a myslet na to, co je před námi,“ napsal Chytil na svém instagramu a dodal: „Vrátím se silnější.“

Chytilova hvězda v klubu postupně stoupala a rodák z Kroměříže je vnímán jako hráč, který by měl v následujících letech být lídrem týmu. „Nejvyšší prioritou naší organizace je Filipovo zdraví a budeme ho v jeho zotavování dál naplno podporovat, aby se mohl pokusit vrátit v sezoně 2024/25,“ uvedl newyorský klub v oficiálním prohlášení na sociálních sítích.

Světový šampionát se kvapem blíží a trenéři v čele s Radimem Rulíkem možná trochu s rozpaky sledují výkony českých hráčů v NHL. To se samozřejmě netýká Davida Pastrňáka, jehož Boston se však může dostat v play-off hodně daleko a nestihne tak přijet na šampionát. I díky velkým ambicím týmu se možná na MS nepodívá obránce Filip Hronek, jehož Vancouver si též letos vede skvěle. A do třetice i Carolina Martina Nečase míří letos hodně vysoko.

Pak jsou tu hráči, kteří nemají zrovna oslnivou formu na to, že by se mohli stát tahouny týmu, jak se od hokejistů z kanadsko-americké soutěže očekává. Patří sem třeba Filip Zadina ze San Jose, Dominik Kubalík z Ottawy či Ondřej Palát z New Yersey. U toho posledního je to trochu překvapení, že nedokáže navázat na skvělé výkony z Tampy Bay. Je pravda, že ho zabrzdilo zranění, přesto se po návratu na led pořád nemůže vrátit do pozice lídra a mentora mladších hráčů z newyorského klubu.

Kdo zbývá? Např. Tomáš Hertl, jehož San Jose na 90% nepostoupí do play-off. Pokud by se nedařilo Bostonu, nabízí se Pavel Zacha, i když ten odmítl reprezentační dres už nepočítaně… Zajímavým jménem může být Radko Gudas z Anaheimu, jehož silová hra však nemusí na větším evropském kluzišti fungovat…

Zdroj: Instagram.com, Facebook.com