Po účasti v Lize mistryň vyhrály házenkářky Mostu Český pohár. A čeká je boj o titul

Přidat na Seznam.cz

Česká ženská házená už zná vítěze první tuzemské trofeje v sezoně. A radost panuje v Mostě, protože tamní celek DHK Baník vyhrál Český pohár. Severočeský tým v polovině března v dramatickém finále v Praze zdolal pražskou Slavii.

Mostecké házenkářky, které hrají zápasy v domácí sportovní hale (na snímku), mají v probíhajícím soutěžním ročníku už za sebou účast v základní skupině Ligy mistryň. Byla pro celý tým obrovská škola ve všech směrech.

Hráčky, trenéři a všichni, co se kolem mostecké házené pohybujeme, budeme zpětně na účinkování v Evropě nahlížet tak, že nám několikaměsíční série zápasů dala spoustu zkušeností. A to i směrem do naší ligy, která vyvrcholí systémem play off,“ uvedla předsedkyně klubu Pavla Chotěborská pro SportDeník.cz.

Kombinace domácí soutěže s Ligou mistryň byla nesmírně obtížná.

Nevyhnula se nám zranění. Náročnost sezony se projevovala i v herní vytíženosti. Navíc je řada hráček v české reprezentaci. Ale o Mostu je známé, že naše házenkářky mají k národnímu týmu vztah a v tom je podporujeme. Pokud se nejlepší hráčky chtějí někam dostat, mělo by být pro ně cílem, aby se prosazovaly i v reprezentaci,“ uvažuje Chotěborská.

V Mostě má házená výborné zázemí.

Snažíme se vytvářet podmínky v oblasti zdravotní péče, rehabilitace. V Mostě působí také tréninkové centrum mládeže. Měla tady sraz i juniorská reprezentace, která využívá halu i k přípravným zápasům,“ připomíná předsedkyně klubu.

Velkým tématem mosteckého celku jsou trenérské změny. V průběhu sezony byl odvolán polský kouč Adrian Struzik, po něm tým vedou Jiří Tancoš a Jiří Hanus. Jejich působení by mělo trvat do konce sezony, tedy do 31. května.

Klub už v předstihu oznámil, že novým trenérem Mostu se následně stane bývalý český reprezentant Vladimír Šuma. Odchovanec Lovosic hrál za Duklu Praha, potom dlouhá léta nastupoval v německých soutěžích. Po návratu do Česka pokračoval v hráčské kariéře v Lovosicích, kde začal i trénovat. Několik let vedl tamní A-tým v mužské extralize a poté lovosické starší dorostence.

Zdroj: autorský článek