Po ruských útocích na ukrajinský Lvov zemřel úspěšný ukrajinský basketbalový reprezentant a trenér Viktor Kobzystij

Přidat na Seznam.cz

Při ruském raketovém útoku na Lvov 29. prosince zahynul známý ukrajinský basketbalista Viktor Kobzystij. V letech 2001 a 2005 hrál na turnajích EuroBasket a reprezentoval týmy Budivelnyk, Dněpr Dněpropetrovsk a Azovmaš z Mariupolu, píše server Ukrainska Pravda.

Ukrajinec byl považován za jednu z největších hvězd své země. Hrál také v Rusku a Bulharsku. Nejúspěšnější období prožil v týmu z Kyjeva, kde se účastnil evropských soutěží, konkrétně EuroCupu.

„Viktor Kobzystij, ukrajinský basketbalista, trenér a mezinárodní mistr sportu Ukrajiny, zahynul při ruském raketovém útoku na Lvov,“ píše server Ukrainska Pravda.

Kobzystyi hrál za ukrajinskou reprezentaci na mistrovství Evropy v letech 2001 a 2005. Hrál také za týmy Dněpr, Budivelnyk a Azovmaš. Hráčskou kariéru ukončil v roce 2011. Působil jako hlavní trenér ženského týmu Dynama Kyjev.

Jeho syn Oleksandr se letos stal členem Mega a je považován za jeden z největších talentů evropského basketbalu. Viktoru Kobzystyiovi bylo 44 let, píše server Basketballsphere.

Zdroj: Basketballsphere, Ukrainska Pravda