Po rozpačitém začátku se Kubalík rozjíždí ke skvělým výkonům. Dvěma góly pomohl zničit Toronto

Přidat na Seznam.cz

V posledních dvou týdnech si hodně oddechl český hokejový útočník Dominik Kubalík. Konečně mu to začalo do branky „sypat“. V prvních sedmi zápasech sezony nejen že nedal gól, ale dokonce ani jednou neasistoval! Trenér Ottawy D.J. Smith mu však nadále věřil, dával mu velký prostor jak ve hře 5 proti 5, tak i v přesilovkách. A rodák z Plzně se mu odvděčil, v posledních zápasech začal dávat góly a vše vyvrcholilo dnes v noci, kdy v Toronto vsítil hned dvě branky.

Ottawa nezažívá zrovna povedený začátek ročníku 2023/24, po jedenácti zápasech je až druhá od konce ve Východní konferenci. I proto bylo pro ní úlevou, že se jí v kanadském derby podařilo porazit Toronto 6:3. „Drželi jsme se plánu, byli jsme mnohem strukturovanější. Daleko lépe jsme si počínali v našem obranném pásmu. A právě přesilovka nám zařídila zásadní trefu,“ poukázal Smith na přesilovkový gól Kubalíka na 4:3.

Právě tato druhá Kubalíkova trefa (první gól vsítil v 8. minutě a srovnával na 1:1) v 52. minutě definitivně zlomila torontský odpor. „Je kolem nás hodně rušno, ale myslím si, že jsme všem ukázali, že umíme vítězit,“ pronesl německý útočník Stützle, který je v čele týmové produktivity. „Nesnáším porážky, tak jako celá tahle parta. Každý se tu stará jen o to, abychom vítězili a dneska to byl opravdu výborný výkon.“

I navzdory zlepšeným osobním výkonům je Kubalík až jedenáctým nejlépe bodovaným hráčem Ottawy, což jistě nebylo v jeho předsezonních plánech. Mezi českými hráči je na sedmém místě. Český žebříček vede David Pastrňák (9+8), následuje Filip Hronek (0+13), Martin Nečas (5+6), Pavel Zacha (4+4), Tomáš Hertl (1+6) a Filip Chytil (0+6). Zatímco u Hronka jako u obránce je nula na kontě branek vnímána bez poznámek, u útočníka Chytila to také zatím nevypadá na velké jásání.

Zdroj: redakce, nhl.com