Po roční pauze se Necid vrací do fotbalu. Pomůže porazit Spartu?

Přidat na Seznam.cz

Útočníkovi Tomáši Necidovi byla fotbalovými experty předpovězena velká kariéra. Sice si tento pražský rodák vyzkoušel mnohá angažmá v zahraničních klubech a startů v české reprezentaci má také požehnaně, přesto se nemůže za svojí dosavadní kariérou s klidem otáčet. Na vině jsou mnohé zdravotní problémy. Nyní to ale vypadá, že už by tento víkend mohl naskočit do ligového kolotoče.

Tomáš Necid působí v současné době v pražských Bohemians, za které ale naposledy nastoupil vloni (!) v únoru v přípravném utkání. Pak si ale na tréninku opět poranil koleno a musel absolvovat chirurgický zákrok. Stejné potíže a též následované operací ho provázely před deseti lety. I proto lékaři s jeho návratem nepospíchali, ale nyní už by se 33letý útočník měl dočkat.

Na základní sestavu to asi ještě nevypadá, i z toho důvodu, že se „Klokanům“ v jarních odvetách zatím daří a není nutné sahat do základní sestavy, ale jako žolík by „Necka“, jak zní jeho přezdívka, naskočit mohl. A to hned do prestižního derby se Spartou. „Na svém návratu pracoval usilovně a cílevědomě a od začátku sezony až do teď působil v Bohemce úplně zadarmo. I to ukazuje, že mu na Bohemce záleží a já mu věřím, že jí to oplatí na hřišti,“ uvedl trenér Jaroslav Veselý.

Že s Necidem počítá vedení klubu i nadále, značí nová smlouva, kterou s ním podepsali. „Moc kvalitních a zkušených devítek k dispozici nemáme. Tomáš má navíc obrovské zkušenosti z předních zahraničních lig i reprezentace. Je to typ útočníka, který dokáže hrát zády k bráně a podržet míč ve vápně. I jeho výška je výhodou. Jsem rád, že hráče jako on mám v kádru k dispozici,“ dodal Veselý.

Radost z podpisu má samozřejmě i sám držitel 44 reprezentačních zápasů, v kterých vsítil dvanáct gólů. „Jsem moc rád, že to došlo až do této fáze. Domluva byla taková, že se nejdříve plně uzdravím, než podepíšu novou smlouvu. Vážím si této trpělivosti klubu a chci mu ji oplatit výkony na hřišti.“

Zdroj: redakce, bohemians.cz