Po prohře s Marokem vypukly v Belgii a Nizozemsku nepokoje. Zraněni byli i policisté

Přidat na Seznam.cz

Vítězství Maroka nad Belgií způsobilo na mistrovství světa ve fotbale velký rozruch. Někteří fanoušci s marockými přistěhovaleckými kořeny vyrazili do ulic belgických a nizozemských měst, aby tuto skutečnost náležitě oslavili.

V Nizozemsku zavládli nepokoje hlavně v Rotterdamu, kde policie rozháněla dav pětiset fotbalových fanoušků. Ti na muže zákona házeli nejen pyrotechniku, ale vše, co se jim dostalo pod ruku. Zranění utrpěli dva policisté. Podle serveru pbs.org byly hlášené nepokoje také v Amsterodamu a Haagu.

V hlavním městě Belgie Bruselu desítky výtržníků převracely a zapalovaly auta. Policie zpočátku nezasahovala a pouze z bezpečnostních důvodů přerušila provoz metra a tramvají. K zásahu se odhodlala až poté, co došlo ke krvavému zranění jednoho z policistů. Na rozehnání rozvášněného davu nakonec nasadila také vodní děla a slzný plyn.

Maroko se postaralo o další překvapení na probíhajícím světovém šampionátu, když Belgii porazili brankami Abdelhamida Sabiriho a Zakarii Abuchlála 2:0 a ve skupině F se posunuli na postupové druhé místo.

Zdroj: pbs.org, redakce