Po Haalandovi bude servírovat přihrávky Kuchtovi. Syn trenéra norské reprezentace posílil Spartu

Přidat na Seznam.cz

Sparťanský střed zálohy pracoval na podzim kvalitně. Dvojice Kaan Kairinen a Qazim Laci s náhradníky Lukášem Sadílkem a Davidem Pavelkou byla vnímána jako spolehlivá součást letenské sestavy. Přesto se vedení Sparty rozhodlo tyto posty ještě zkvalitnit. A proto do Prahy přichází ze Stavangeru Markus Sollbaken.

Na Stavanger nemají sparťanští fanoušci z loňské sezony velmi dobré vzpomínky. Tento norský klub Spartu vyřadil ve druhém předkole Konferenční ligy. Velmi dobrými výkony v obou zápasech k tomu přispěl právě Sollbaken a zůstal tak trenérovi Brianu Priskemu v paměti. I sportovnímu řediteli Tomáši Rosickému. „Získáváme hráče ve velmi dobrém věku. Markus má velmi dobrý předpoklad, že se v našem prostředí bude dále rozvíjet. Svojí typologií se velmi dobře hodí do našeho způsobu hry a ještě zvýší kvalitu naší střední zálohy,“ komentuje příchod nové posily Rosický. „Je technický, zodpovědný při plnění taktických pokynů a má velký akční rádius při pohybu po hřišti,“ doplňuje letenská ikona.

Sollbaken si poprvé zahrál dospělou soutěž už v 16 letech a to v dresu HamKamu. Během pěti sezon odehrál v tomto druholigovém klubu přes 100 soutěžních zápasů. V lednu roku 2021 přestoupil do týmu Stabæk, kde si poprvé vyzkoušel nejvyšší norskou soutěž. Za rok se přemístil do Stavangeru, s kterým v minulé sezoně dosáhl semifinále domácího poháru.

Zajímavostí je ta skutečnost, že Sollbakenův otec Ståle je hlavním trenérem norské reprezentace. I jeho syn už má na kontě jeden zápas v národním dresu. Vloni debutoval v přípravném utkání s Jordánskem, které Norsko porazilo 6:0. „Už se nemůžu dočkat, až poznám Prahu, novou kulturu a samozřejmě nový tým. Těším se, až přidám ruku k dílu,“ řekla nová posila pro sparťanský klubový web.

Zdroj: redakce, sparta.cz