Po dlouhé éře v Karlových Varech hraje Václav Skuhravý za Cheb se svým synem

Přidat na Seznam.cz

Na svém kontě má hokejový útočník Václav Skuhravý přes tisícovku odehraných zápasů v extralize, v níž své účinkování ukončil v barvách Karlových Varů na jaře 2021. I když mu zanedlouho bude pětačtyřicet let, stále vyjíždí mezi mantinely jako hráč. Nastupuje totiž za HC Stadion Cheb, účastníka třetí nejvyšší soutěže. V jeho dresu se představil i při přátelském zápase na ledě Slovanu Ústí nad Labem.

Po utkání proti severočeskému týmu, který nově vede trenér Vladimír Růžička, přiblížil Skuhravý svoji hokejovou současnost v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Na snímku Václav Skuhravý (vlevo) při zápase Chebu v Ústí nad Labem v srpnu 2023.

Hokejisté Chebu mají za sebou první duel před novým soutěžním ročníkem. Jak se cítíte na startu přípravy na ledě?

Pro mě začala pětadvacátá, možná šestadvacátá hráčská sezona. Za Cheb hraje i můj devatenáctiletý syn a chtěl jsem, abychom si zahráli spolu. Už jsme to stihli na konci minulé sezony. Nechávám to na něm. Každý si musí vybojovat pozici. A moje rady? Od toho tam jen trenér, konkrétně kouč Tomáš Mareš.

Jak vypadá kádr Chebu?

Jsou tady většinou kluci, kteří prošli karlovarskou juniorkou. Zkoušeli to i v první lize a zpravidla pocházejí ze zdejšího regionu.

Vraťme se ještě k vaší extraligové kariéře v Karlových Varech. Kdy jste ji ukončil?

Před dvěma lety. Poslední zápas jsem absolvoval v předkole play off proti Pardubicím. Pak jsem byl na střídačce jako asistent hlavního trenéra u karlovarského áčka. Jednou tři čtvrtiny roku a následně půl roku.

Jak jste to prožíval?

Je to něco jiného. Člověk byl zvyklý hrát a zpočátku i na střídačce vnímá hokej jako hráč a ne jako trenér, který přešel na druhou stranu.

Jste dál ve spojení s karlovarským hokejem?

I když v něm už přímo nepracuji, jsem členem Rady města Karlovy Vary, které vlastní čtyřicet procent klubu.

Zdroj: autorský článek