Plzeňští fanoušci jsou naštvaní, reprezentační gólman odchází do Pardubic

Přidat na Seznam.cz

To bylo keců, že letošní cíl je čtvrtfinále, a potom se rozpouští tým před předkolem,“… „Díky za odpískanou sezónu,“…“Já dokonce doufám, že proběhne nějaká výrazná akce jako bojkot nebo tak něco. S tímhle ať jdou do pr..le,“… A další, i vulgárnější, vzkazy se objevují na Facebooku plzeňské Škodovky, poté co hokejový klub pustil do Pardubic reprezentačního gólmana Dominika Pavláta. Z východu Čech naopak přichází Milan Klouček.

„Tato transakce nebyla jen o výměně hráčů. Součástí dohody byla také finanční kompenzace, která nám umožní investovat do posílení týmu pro nadcházející sezónu. Dominik Pavlát, který nepodepsal smlouvu na příští rok, projevil zájem o angažmá v Pardubicích, kde doufá v boj o ligový titul,“ je uvedeno v tiskové zprávě plzeňského klubu.

Jak už bylo v předešlém odstavci naznačeno, Pavlát neprodloužil smlouvu, a tak by se mohlo stát, že by za něj Západočeši nedostali časem ani korunu. Takto naopak vedle gólmana připutuje do kasy i finanční kompenzace. „Chápeme, že fanoušci mají své obavy ohledně této změny a mohou se obávat, že rezignujeme na letošní sezónu. Rádi bychom však ujistili naše věrné příznivce, že naše ambice zůstávají nezměněné. I přes tuto výměnu jsme pevně odhodláni bojovat o co nejlepší umístění v tabulce a postup přes předkolo play-off. Věříme, že Milan Klouček vytvoří kvalitní dvojici se Samuelem Hlavajem,“ je dále uvedeno ve vyjádření.

Je pravda, že letošní sezona se nevyvíjí úplně podle představ. Plzeň je čtvrtá od konce a nyní si připsala pátou porážku v řadě. Za což ale tolik nemohou gólmani, ale spíše střelecká nemohoucnost. V těchto zmiňovaných posledních pěti zápasech vsítili plzeňští hokejisté pouhých sedm branek…

V Pardubicích jsou naopak nadšení, že se jim povedlo získat tak výraznou posilu. Klouček byl celé roky vnímaný jako dvojka (občas trojka), naopak Pavlát by mohl hodně šlapat na paty Romanu Willovi. „Přichází k nám mladý brankář se skvělými čísly a velkým potenciálem. Věřím, že nám pomůže v klíčové fázi sezony a utvoří s Romanem Willem nadstandardní brankářskou dvojici,“ říká sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Pavlát se velké konkurence (oba gólmani se mohou klidně zúčastnit letošního MS) nebojí. „Jsem obrovsky šťastný, že mohu být součástí tak skvělé organizace, jako je Dynamo. Je to obrovský závazek, přicházím s tím, co tady všichni v Pardubicích chcete, teď už chceme. Doufám, že bude sezona co nejúspěšnější,“ říká Pavlát.

Až následující měsíce definitivně ukáží, kterému týmu změna na brankařském postu prospěla. Ale možná budou spokojené oba kluby. Pardubice usilují o titul, cíl v Plzni je postup mezi nejlepší osmičku.

Zdroj: hcdynamo.cz, hcplzen.cz, Facebook.com