Plzeň může začít „slavit“ třetí místo. Na pražská „S“ už má velkou ztrátu

Přidat na Seznam.cz

Plzeňští fotbalisté vstoupili úžasně do jarních odvet. Během sedmi zápasů dvakrát remizovali, ale hlavně si připsali pět výher, z toho byla nejcennější ta nad Spartou (4:0). Díky tomu začali nenápadně stahovat ztrátu na pražská „S“. A už se ozývaly hlasy, i od trenéra Sparty Priskeho, že se Plzeň vrací do hry o titul. Jenomže stačil jeden zápas a vše je pravděpodobně ztracené. Domácí porážka s Libercem (1:3) a vítězství Slavie na Slovácku (1:3) znamená, že Západočeši ztrácí na vedoucí příčku 11 bodů. A pokud dnes Sparta vyhraje v Českých Budějovicích, bude ztráta dokonce dvanáctibodová.

Plzeň má po 26. kolech na kontě šest porážek, z toho dvě s Libercem… „Myslím si, že se nám proti silnějším týmům hraje lépe,“ podotkl liberecký obránce Matěj Chaluš. „Přijeli jsme si to s nimi rozdat, tak jsme si to jeli rozdat i na Spartu i na Slavii. Tam, kde je dobrý terén, tak se nám hraje dobře. Díky tomu jsme tu i v minulosti párkrát vyhráli. Takže nějak překvapený nejsem.“

Právě Chaluš vsítil po zahraném rohu úvodní gól, na který diváci čekali 64 minut. „Cílem každé standardní situace je dát gól, což se povedlo. Jak moc nacvičené nebo chtěné to bylo, vám nebudu prozrazovat, aby se to případně mohlo použít ještě v dalších zápasech. Nechci nic prozrazovat, abychom nebyli čitelní,“ usmíval se liberecký obránce.

Domácí však už za čtyři minuty vyrovnali (Metsoko). „Bohužel jsme docela brzo dostali vyrovnávací gól, ale prakticky vzápětí jsme si zase vzali vedení na svou stranu. Poté jsme k tomu přidali další uklidňující branku,“ uvedl Chaluš.

Druhý a třetí liberecký gól měl stejného jmenovatele, Kulenoviče. „Důležité bylo, že po inkasované brance jsme hned odskočili druhým gólem. Ten třetí byl také důležitý, ale především naše reakce po obdržené brance byla klíčová. To, že jsme Plzeň nepustili do tlaku a oni to třeba neotočili úplně. Z tohoto pohledu jsem rád, jak mužstvo zápas odehrálo, a jsou to pro nás nesmírně cenné body,“ řekl na tiskové konferenci liberecký kouč Luboš Kozel.

Plzeňští budou muset na tento výsledek co nejrychleji zapomenout, protože už v úterý je čeká zápas s Jabloncem v rámci Českého poháru. „Na zápas v Jablonci by se nám měli vrátit čtyři hráči, takže to bude také o něčem jiném,“ snaží se vidět pozitiva pro nejbližší zápas plzeňský kouč Miroslav Koubek. Z různých důvodů (karty či zdravotní potíže) chyběla Plzni důležitá čtyřka – Chorý, Dweh, Hranáč a Červ. Hlavně prvně jmenovaný hráč chyběl. Umí dávat branky a sehrál se v posledních týdnech se záložníkem Šulcem. „Oni spolu dobře kooperují, mají na sebe dobrou vazbu a sedí jim to. Pavel dneska dřel, makal, tak jako všichni hráči. Po stránce přístupu hráčům nic nevyčítám,“ dodal Koubek.

Zdroj: fcslovanliberec.cz, fcviktoria.cz