Plzeň se už může s titulem rozloučit. Slovácko nasázelo Viktorce čtyři góly

Přidat na Seznam.cz

Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Noc a den. I dalšími možnými přízvisky je možné popsat výsledky plzeňské Viktorky ve dvou hraných soutěžích. V evropské lize si vedou Západočeši náramně. Po skvěle zvládnuté kvalifikaci si stejně bravurně vedou v základní skupině Konferenční ligy a už mají jistý postup do jarní části. Jenže v české lize Plzeňští klopýtají a během patnácti kol si už připsali pátou porážku! Tým Miroslava Koubka tak v tuto chvíli ztrácí na vedoucí Spartu 13 a na druhou Slavii 11 bodů. Obě pražská „S“ by musela prožívat na jaře velkou krizi, aby je Západočeši dokázali ještě předehnat (v optimistických snech tak maximálně jednoho ze svých tradičních soupeřů).

Horší pro Plzeň je však i ta skutečnost, že v tabulce je před ní Mladá Boleslav a na paty jí šlapou Slovácko, Ostrava a Olomouc. A právě Slovácko dnes plzeňský tým potupilo čtyřmi brankami a ještě k tomu na půdě Západočechů… A přitom se zdálo, že čeká Plzeň pohodové utkání, kterým potvrdí cennou čtvrteční výhru nad Dinamem Záhřeb. Už ve 13. minutě se trefil Chorý. Jenže dvě minuty před koncem prvního poločasu vyrovnal Doski. Ve druhé půli přišla pro Plzeň strašidelná desetiminutovka, kdy mezi 63. a 72. minutou inkasovala tři góly (2x Havlík a Juroška). Západočeši byli natolik opaření, že už nedokázali s tímto stavem nic udělat. „Byl to výpadek. Ty góly jsou dost podobné, nezachytili jsme protiútoky Slovácka po prohraných osobních soubojích. Nechali jsme ty rychlé hráče vyjet do brejku a oni toho využili. Tady se to utkání ztratilo, udělali jsme chyby,“ řekl trenér Plzně Miroslav Koubek.

Byly tam dva zlomové momenty, které hodně rozhodly o naší výhře. Za prvé ten gól do šatny a za druhé nás na začátku druhé půli Heči (gólman) Milan Heča podržel několika zákroky,“ hodnotí důležité momenty zápasu dvougólový střelec Marek Havlík. „Věřím, že jsme se dobře nastartovali na příští těžké domácí utkání s Baníkem.“

Zmiňovaná pražská „S“ si přivezla výhry z venkovních zápasů. Sparta vyhrála v Ostravě 1:0 a Slavia porazila Olomouc 3:1.

Baník Ostrava – Sparta Praha 0:1 (0:0) Branka: 48. Panák.

Sigma Olomouc – Slavia Praha 1:3 (1:2) Branky: 15. Pokorný – 4. Wallem, 43. Tomič, 56. Jurečka.

Zdroj: redakce,fcviktoria.cz, fcslovacko.cz