Plzeň přišla o svou útočnou hvězdu. Durosinmi bude chybět nejméně půl roku

Přidat na Seznam.cz

Jedna rána za druhou se valí na plzeňskou Viktorku. Nejdříve přišla o gólmana Jindřicha Staňka, který kvůli otřesu mozku už pravděpodobně do podzimní sezony nenaskočí. O víkendu přišla porážka 0:3 v Liberci a tím pádem narostla ztráta na vedoucí Spartu na deset bodů. A aby toho nebylo málo, v tomto zápase se zranil útočník Rafio Durosinmi. Jak dnes dopoledne ukázala magnetická rezonance, nejlepší střelec Plzně (vstřelil 9 gólů, z toho 6 v české lize a 3 v evropských pohárech) si přetrhl přední křížový vaz v koleni.

Bohužel s Rafiem už nemůžeme do konce podzimu počítat. Držíme mu nyní palce, aby vše proběhlo podle plánu, brzy začal s rekonvalescencí a dokázal se co nejrychleji v plné síle vrátit. Doba pauzy se nyní těžko odhaduje, je velmi individuální. Má však naši plnou podporu a veškerý špičkový servis našich klubových lékařů i fyzioterapeutů,“ uvedl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

Dvacetiletý nigerijský útočník si přivodil zranění při nechtěném střetu se svým gólmanem Mariánem Tvrdoněm. Slovenský brankář tak zažil dvojnásobně „zápas blbec“, protože jako náhrada za zraněného Staňka se příliš neosvědčil. Dva ze tří gólů jdou za ním… „Soupeř z mála vytěžil hodně. Dostali jsme špatné, laciné branky, to si musíme přiznat. První poločas to byla jediná nebezpečná situace. První poločas jsme paradoxně dobře odbránili, ale situaci, na kterou se připravujeme, že Tupta navádí a poté má nebezpečnou střelu, to jsme ubránit nedokázali a skončilo to v síti. Druhý gól, nastřelili jsme tyč, máme roh, kopneme to na první tyč a nezachytili jsme brejk. Třetí branku bych nechal bez komentáře,“ podotkl plzeňský kouč Miroslav Koubek.

Plzeň bude muset na porážku s Libercem rychle zapomenout, protože už ve čtvrtek se v Chorvatsku v rámci Konferenční ligy střetne s Dinamem Záhřeb. Chorvatský tým potřebuje bodovat, protože ze dvou zápasů má jen tři body za vítězství proti Astaně. V Prištině poté Chorvati padli 0:2 s domácím Ballkani. Naopak Plzeň se může chlubit stoprocentním šestibodovým přídělem. „Věříme, že do Chorvatska s námi vyrazí spousta fanoušků. Dinamo je těžký soupeř, ale s podporou našich fanoušků se porveme o dobrý výsledek,“ říká útočník Tomáš Chorý.

O víkendu pak Plzeň čeká doma Karviná. „V lize máme co napravovat. Utkání v Liberci se nám nepovedlo, o to větší máme motivaci do zápasu proti Karviné,“ dodává záložník Jan Kopic.