Plzeň potřebuje v Ostravě napravit ztracené body z víkendu. Výhra Západočechů však může znamenat vyhazov ostravského kouče

Přidat na Seznam.cz

Do nezáviděníhodné situace se dostal ostravský kouč Pavel Hapal. Baník by už rád se konečně vrátil do evropských pohárů, jenže hned na začátku jara ambiciózní klub srazila porážka v Českých Budějovicích (0:3) a pozice Hapala na trenérské lavičce začíná být nejistá…. Napravit dojem se pokusí Severomoravané ve středečním dohrávaném utkání. Jenže je nečeká lehký soupeř, do Ostravy přijede Plzeň. I Západočeši potřebují získat ztracené body z úvodu jara, doma „jen“ remizovali s Mladou Boleslaví.

Samozřejmě už jsme si analyzovali utkání v Budějovicích a jestli chceme uspět proti Plzni, musíme opravdu přidat a zlepšit se prakticky ve všem. Musíme zlepšit pohyb, být agresivnější, důraznější a snažit se navázat na ty podzimní výkony proti týmům z čela tabulky. Protože proti Spartě nebo Slavii jsme dokázali, že fotbal umíme, byť to výsledkově nedopadlo,“ uvedl na webových stránkách Hapal a pokračoval: „Věřím, že tentokrát přidáme i výsledek. Ale chceme za každou cenu odčinit to nepovedené utkání ze soboty. Nějaké přesuny v sestavě v hlavě máme, ale rozhodneme se definitivně asi až v den utkání.“

Plzeňští remízou s Mladou Boleslaví (1:1) definitivně přišli o reálnou možnost získat titul (na Spartu ztrácí propastných 17 bodů), i druhé místo, kde je Slavia, se jim vzdaluje (12 bodů). Čeká je nelehký boj o třetí příčku, kam nejméně svými ambicemi Plzeň patří. „Udělali jsme jednu chybu a ta byla zásadní. Měli jsme dát druhou branku. Možná jsme měli být více v klidu. Musím ocenit soupeře, věděli jsme, že to bude velice náročný zápas,“ připomněl plzeňský trenér Miroslav Koubek vyrovnávací gól Středočechů z penalty v 87. minutě.

Teď už je ale plzeňský kouč myšlenkami u středeční dohrávky 16. kola. Utkání se v prosinci neodehrálo kvůli nezpůsobilému terénu. „Rozdáme si to. Oni mají za sebou zápas v Budějovicích. Bude dobrá atmosféra a těšíme se na ten zápas. Máme těžký start a v Ostravě musíme navázat na dnešní poctivý výkon,“ podotýká Koubek.

Důležitou informací pro plzeňské fanoušky je jistě ta skutečnost, že Jan Kopic podepsal novou smlouvu do léta 2025. „Těším se na další skvělé zápasy, které nás společně čekají. Zůstat ve Viktorce pro mě byla jasná priorita a jsem rád, že jsme se s předstihem na všem domluvili,“ řekla po podpisu dlouholetá opora.

Zdroj: fcb.cz, fcviktoria.cz