Plzeň nechce fotbalový titul? Západočeši doma rozdali oslabeným Klokanům všechny tři body

Přidat na Seznam.cz

Poté co se v sobotu pražská S srovnala po svých výsledcích (Hradec Králové – Sparta 0:1, Liberec – Slavia 2:2) na 54 bodech, očekávalo se, že v nedělní dohrávce si Plzeň v klidu poradí s Bohemians a bude na své rivaly ztrácet jen dva body. Jenže nakonec vše dopadlo jinak…

Šanci v základní sestavě Plzně dostal Matěj Vydra a hned se uvedl prvním gólem za klub, do kterého přišel vloni v létě. Český reprezentant se dostával z těžkého zranění nohy a trenér Michal Bílek mu dával postupně šance jako náhradníkovi. Dnes ale konečně nastoupil 30letý útočník v základní sestavě a odvděčil se trefou ve 27. minutě. V tu chvíli bývalý forvard Watfordu či West Bromviche jistě doufal, že na tento zápas bude rád vzpomínat.

Jenže Klokani, jak se říká týmu Bohemians 1905, hrají letos ve skvělé a díky tomu se pohybují v první šestce. Bohemka byla vždy známá svým nebojácným, urputným stylem, který jí zachraňoval v první lize. Teď k tomu ale klub z Vršovic přidal nástavbu v podobě větší techniky a šikovnosti v útoku a přineslo to nečekaně kvalitní výsledky. Jako nyní v Plzni. Je pravda, že Klokanům k tomu hodně pomohl vlastní gól Chorého v 53. minutě, na druhou stranu k tomu předcházel velký tlak hostí.

To ale nebylo ze strany Pražanů vše. Pět minut před koncem vsítil rozhodující gól Köstl, který využil chybného vyběhnutí plzeňského gólmana. Přitom v tu chvíli už hráli hosté bez vyloučeného Kadlece. Pro nás je to snové vítězství, které se rodilo ohromně těžce. Do zápasu jsme dobře vstoupili a domácí nepouštěli do šancí. Domácí udělali skvěle akci na první gól, která byla těžko bránitelná. Spokojen jsem nebyl s ofenzivou. Vystřelili jsme jen dvakrát, a to je málo. Zvažovali jsme i střídání, něco trošku upravili. Ve druhé půli jsme byli aktivnější a se štěstím srovnali. Pak se to lámalo, domácí začali být nervózní a my měli proměnit šanci Drchala. Červená karta nám zhatila plány a v tu chvíli pro nás remíza představovala i vítězství. Nakonec se nám ještě podařilo otočit výsledek na naší stranu. Hráči ukázali týmový duch, všichni tam nechali duši. Bylo to i šťastné, ovšem svezli jsme se s nepohodou domácích, uvedl pro bohemácký klubový web trenér Pražanů Jaroslav Veselý.

Branky: 27. Vydra – 53. Chorý (vl.), 85. Köstl, ŽK: Vlkanova, Pernica, Kliment, Hejda – Hůlka, Valeš, Necid, ČK: 82. Kadlec, Rozhodčí: Radina – Kříž, Slavíček