Plzeň může zažít týden snů, pokud porazí po Spartě i Ženevu

Přidat na Seznam.cz

Plzeňští fanoušci (a především ti, co byli v neděli přímo na stadionu) jsou jistě ještě plní dojmů ze zápasu se Spartou. Porazit Letenské 4:0, to se nepodaří každý rok. I plzeňským fotbalistům se teď lépe trénuje, ale myšlenkami už jsou jistě u čtvrtečního zápasu proti Servette Ženeva. Když Západočeši vyhrají, postoupí v Konferenční lize mezi osm nejlepších týmů.

Není jistě radno švýcarský tým podceňovat, je však pravda, že Plzeň dostala toho nejlepšího soupeře, jaký se v losu nabízel. A byly by velká škoda toho nevyužít. Plzni nahrává i úvodní bezgólová remíza. „Sen je postoupit, proto se Evropa hraje. Určitě se o to popereme, tým se připraví, je odhodlaný. Zažili jsme o víkendu krásný zápas v lize a věřím, že nás to zase posune a společně s lidmi na stadionu se pokusíme o něco, na co budeme jednou zase rádi vzpomínat,“ říká asistent trenéra Marek Bakoš.

Blíží se reprezentační přípravné zápasy, na které jistě trenér Ivan Hašek pozve i hráče z Plzně. Do skvělé formy se dostal především záložník Pavel Šulc, který je se čtrnácti góly nejlepším střelcem naší nejvyšší soutěže. Před 14 dny nemohl tento ofenzivní šikula kvůli kartám v Ženevě nastoupit, takže ve čtvrtek bude velkou posilou. „Je to rozdílový hráč, hrál famózně,“ pěl chvály na Šulce plzeňský trenér Miroslav Koubek. „Ve Švýcarsku jsme ho neměli a už je zpátky. Určitě budeme zvažovat velmi hluboce a koncentrovaně všechny možnosti.“

Plzeň bude jako vždy hodně spoléhat na své věrné publikum. „Velké zápasy, které se v Plzni hrají a jde o postupy, o důležité momenty, tak mají vždy speciální atmosféru, výjimečný náboj. A tomu mužstvu to dodává energii. Když na to tým naváže nějakou šancí, gólem, povedenou akcí, závary, spojí se to a fanoušci dokáží svůj tým dostat třeba o půlkrok před soupeře,“ dodává Bakoš.

Kromě Plzně čekají ve čtvrtek odvety i pražská „S“ a to v rámci Evropské ligy. Určitou šanci na postup má Slavia, která bude doma proti AC Milán dohánět úvodní prohru 2:4. Naopak už jen teoretickou možnost jít do dalšího kola má Sparta, která prohrála doma s Liverpoolem 1:5.

Zdroj: redakce, fcviktoria.cz