Plzeň je třetí za pražskými „S“. Proti Sigmě rozhodl závěr první půle, řekl trenér Koubek po domácí výhře

Přidat na Seznam.cz

První Slavia Praha, druhá Sparta Praha a třetí Viktoria Plzeň. Takovou podobu má tabulka první fotbalové ligy po odehraných pěti kolech. Západočeský celek se prosadil na „bronzovou“ příčku díky vítězství nad Olomoucí, která je hned v závěsu čtvrtá.

O zápas Plzeň-Olomouc byl mezi domácími příznivci velký zájem, což dokazuje i snímek pořízený půl hodiny před výkopem. Do hlediště si našlo cestu na deset tisíc diváků. Viděli tak přímý souboj o třetí pozici v tabulce a tahle okolnost jen zvýšila atraktivitu duelu tradičních soupeřů v rámci české ligy.

Parné nedělní odpoledne v Plzni přineslo výhru Viktorie nad Sigmou 2:1. Zápas se přitom nevyvíjel pro domácí příznivě.

Byli jsme od začátku aktivní a daleko nebezpečnější, než soupeř. Z toho vyplynul tlak, ale nebyl vyjádřen gólově. Naopak jsme inkasovali, Sigma byla produktivní. Pak jsme se přece jen zmobilizovali a v závěru první půle jsme dali dvě branky,“ líčil plzeňský trenér Miroslav Koubek v těchto intencích při hodnocení pro média.

Soupeře jsme zmáčkli a nepouštěli z jeho pokutového území. Až toho vzešel výsledkový obrat. Tahle pasáž rozhodla a nasměrovala nás k zisku tří bodů, takže z našeho pohledu to dobře dopadlo,“ dodal zkušený kouč.

Olomoucký trenér Václav Jílek litoval konce prvního poločasu.

Bohužel jsme nedokázali ubránit cenné vedení 1:0. Pak se zápas zlomil v náš neprospěch, ale věděli jsme, že Plzeň má samozřejmě svou kvalitu. Přesto si myslím, že i my máme dost zkušené mužstvo, abychom to zvládli lépe,“ mínil kouč Jílek.

Olomouc už po přestávce nedokázala srovnat skóre.

Chtěli jsme být aktivní, ale bylo tam z naší strany málo slibných akcí. A definitivně nám vzalo naději vyloučení Lukáše Vraštila. Pak už jen těžko jsme mohli s výsledkem něco udělat,“ shrnul Jílek.

Fotbalisté Viktorie Plzeň se už zaměřují na další důležitý zápas, jímž bude první duel s týmem Tobol Kostanaj v play off o postup do Evropské konfereční ligy ve čtvrtek 24. srpna.

Zdroj: autorský článek