Plíšková s Krejčíkovou sice končí, ale Česko má pořád dvě želízka v boji o pátý grandslam

Přidat na Seznam.cz

Velmi těžký los měla naše nejlepší trojice tenistek v osmifinále v Indian Wells. Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková nakonec favoritkám podlehly, avšak Petra Kvitová si poradila se světovou trojkou a uvidíme jí ve čtvrtfinále. Tam se probojovala i Karolína Muchová, která v českém souboji porazila Markétu Vondroušovou.

Nepřející fanoušci posílali v minulých letech Petru Kvitovou do tenisového důchodu. Avšak rodačka z Fulneku zatím vůbec nemá důvod pomýšlet na pověšení rakety na hřebíček. V letošním roce se jí daří a má našlápnuto vrátit se do světové desítky a možná i výše. Důležitý krok k tomu udělala dnes v noci, kdy v americkém Indian Wells, který je neoficiálním pátým grandslamem roku, porazila domácí Jessicu Pegualovou 6:2, 3:6, 7:6 (13:11). Kvitová musela v poslední sadě za stavu 4:5 odvracet mečbol. I v tie-breaku musela třikrát zachraňovat své účinkování v turnaji, aby pak sama proměnila až čtvrtý mečbol. V boji o semifinále se střetne se sedmou nasazenou Marii Sakkariovou.

Právě tato Řekyně porazila Karolínu Plíškovou. Byl to též třísetový zápas, v kterém měla v prvním setu navrch Sakkariová – 6:4. Druhý set naopak vyhrála Plíšková – 7:5. Avšak třetí sada vyzněla lépe pro řeckou tenistku – 6:3.

S turnajem se třísetovým zápasem rozloučila i Barbora Krejčíková. Měla velmi těžkou soupeřku, světovou dvojku Arynu Sabalenkovou z Běloruska, kterou ale dokázala při svém nedávném vítězném tažení v Dubaji porazit. Tentokrát na ní ale recept nenašla a podlehla 3:6, 6:2, 4:6.

To s příjemnými pocity odcházela z kurtu Karolína Muchová, i když porazit krajanku, v tomto případě Markétu Vondroušovou, nebývá většinou důvodem k velkému jásotu. Duel dvou hráček, které často trápí zdravotní potíže, byl velmi vyrovnaný. Muchová mohla vyhrát už ve dvou setech, ale Vondroušová odvrátila dva mečboly a následně byla úspěšnější v tie-breaku. Avšak ani to jí nenakoplo k vítězství a Muchová se tak po výsledku 6:4, 6:7, 6:4 může připravovat na Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu.

Zdroj: bnpparibasopen.com, wtatennis.com