Plíšková po deseti letech vypadne z první padesátky. Lehečka dál jede na vítězné vlně

Přidat na Seznam.cz

Karolíně Plíškové se v posledních měsících vůbec nedaří a na světovém žebříčku jí tak najdeme až na 38. místě. A už je jisté, že po skončení Australian open klesne ještě níže, protože neobhájí loňské čtvrtfinále a přijde tak o hodně bodů. I když favoritku Jelenu Rybakovovou z Kazachstánu hodně potrápila, s třetí hráčkou světa nakonec prohrála 6:7, 3:6. Naopak do druhého kola postoupil Jiří Lehečka, který si na první grandslamový turnaj roku přivezl víkendové vítězství z Adelaide.

První sada byla velmi napínavá. Plíšková začala velmi dobře, vedla 2:0 na gamy. Kazachstánka však dokázala tento stav srovnat a poté za stavu 6:5 měla tři setboly. Plíšková je odvrátila a potom naopak ona si v tie-breaku vypracovala tři setboly. Favoritka však zachovala pevné nervy a dotáhla set do vítězného konce. Ve druhé sadě přišla Plíšková o svůj servis ve třetím gamu, naopak Rybakinová nedovolila české hráčce, aby jí brejkla. Rodačka z Loun dokázala odvrátit tři mečboly, napočtvrté však už Rybakinová mohla zvednout vítězně ruce.

Do druhého kola nepostoupil ani Jiří Veselý, který nestačil na Francouze Arthura Filse 6:4, 5:7, 2:6, 3:6. Do třetice však už česká radost přišla. Vítěz z nedávného turnaje v Adelaide Jiří Lehečka si v prvním kole poradil vcelku snadno se Španělem Bernabém Zapatou, kterého zdolal ve třech setech 6:3, 6:2, 6:3. V dalším kole se mladoboleslavský rodák střetne s Američanem Alexem Michelsenem.

Do nové sezony vstoupila Kateřina Siniaková s novou parťačkou pro čtyřhru. Barboru Krejčíkovou, s kterou získala hromady úspěchů, vyměnila za Australanku Storm Hunterovou. Jejich nová spolupráce hned začala na Australian open výhrou. V prvním kole porazily Camilu Osoriovou a Julii Putincevovou dvakrát 7:5.

Zdroj: wtatennis.com , ausopen.com , atptour.com