Plíšková nečekaně brzo opustila svůj římský ráj. Nestačila na kvalifikantku z Maďarska

Přidat na Seznam.cz

V předešlých čtyřech letech se povedlo Karolíně Plíškové na turnaji v Římě jednou celkově zvítězit a dvakrát se dostat do finále. Letos si však hodně rychle musí zabukovat letenky z „věčného města“. Jako nasazená třináctka měla volno v prvním kole, jenže hned v úvodu svého účinkování nestačila na maďarskou soupeřku z kvalifikace Annu Bondárovou a prohrála s ní 6:7, 2:6. Nedařilo se ani Lindě Noskové a s turnajem se loučí i Linda Fruhvirtová.

V předminulém týdnu se musela Plíšková kvůli zraněnému kolenu odhlásit z turnaje v Madridu. Možná i zápasová absence způsobila nejistou ve hře české tenistky. Pro Plíškovou je to nepříjemné i z toho důvodu, že se blíží grandslamová Paříž.

Další nečekanou porážku předvedla Linda Fruhvirtová, která prohrála s Rumunkou Gabrielou Ruseovou. A prohra to byla drtivá – 0:6, 1:6! Přitom Fruhvirtová je ve světovém žebříčku o sto příček výše… (55. a 152. na rankingu WTA).

To naopak Linda Nosková nebyla proti Linetteové favoritkou. Polka je devatenáctá na světě, přesto Nosková s ní první set držela vyrovnanou partii, kterou nezvládla až v tie-breaku. Druhý set naopak znamenal pro 54. hráčku světa jasný ústup – 1:6.

Naopak do třetího kola se dostala Marie Bouzková, která přehrála Caty McNallyovou z USA 6:4, 6:3 a příště vyzve další Američanku Cori Gauffovou.

Zdroj: redakce, wtatennis.com