Plíšková je po třech letech ve finále. Porazí domácí Rumunku Bogdanovou?

Přidat na Seznam.cz

V záplavě stálic (Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Barbora Krejčíková) či vycházejících hvězd (Linda Nosková, sestry Fruhvirtovy) už se pomalu zapomíná na Karolínu Plíškovou. A vlastně není divu, vždyť na světovém žebříčku je až na 78. místě. Takhle nízko nebyla deset let. Ale nyní má možnost se zase vrátit k první padesátce. Na turnaji v rumunské Kluži se dostala až do finále. K vítězství se musí dostat přes domácí Anu Bogdanovou.

V semifinále se Plíšková střetla s Britkou Harriet Dartovou. Česká tenistka si v obou setech hned na začátku vytvořila náskok. A i když pak přišla v každé sadě o podání, nijak jí to neohrozilo. Konečný výsledek 6:3, 6:3 znamená, že hráčku Velké Británie porazila i ve třetím vzájemném utkání.

Stoprocentní skóre má i s Bogdanovou, tu také už porazila třikrát. Rumunka se dostala do finále po vítězství v rumunském derby nad Jaqueline Cristianovou 6:3, 3:6, 6:4.

I když turnaj v Kluži patří mezi té nižší kategorie WTA, přesto je účast Plíškové ve finále velkým překvapením. Její letošní bilance byla negativní v poměru 1:3. V roce 2024 porazila jen bývalou světovou jedničku Naomi Osakaovou, která se zatím jen pokouší vrátit do vyšších tenisových sfér. Jinak další tři duely s Jelenou Ostapenkovou, Kateřinou Siniakovou a Jelenou Rybakinovou prohrála.

Zdroj: transylvaniaopen.ro , wtatennis.com