Piqué ukázal, kolik bere. Vyvrátil tak spekulace

Přidat na Seznam.cz

FC Barcelona a někteří hráči jsou rozzuření po tom, co média zveřejnila zprávu, která hovořila, že několik klíčoví fotbalisté si připisují stále vysoké platy. Včetně Gerarda Piquého, který rázně vyvrátil tato lživá tvrzení, jak uvedl server Marca.

Gerard Piqué společně se Sergio Busquetsem a Jordi Albou byli tři hráči, kteří získali největší kritiku. Měli totiž být placeni mnohem více, než se uvádí ve skutečnosti. Informaci zveřejnil ve čtvrtek novinář Lluis Canut na stanici TV3. Ve večerním pořadu odhaloval výše mezd jednotlivých barcelonských hráčů.

Informace, která vypadala jako velká bomba, se nakonec ukazuje jako jedna velká lež. Podle ní měl třeba Piqué pobírat plat ve výši 28 milionů eur, v přepočtu cca 728 milionů Kč.

Klub navíc nyní celé obvinění oficiálně popřel. Stejně jako katalánský veterán, který na svém twitterovém učtu veřejně umístil obrázek se svou výplatní páskou. Z jeho online bankovnictví můžeme vidět skutečnost, že se jeho základní plat půlroční plat pohybuje ve výši okolo 2,3 milionů eur čistého, v přepočtu cca 60 milionů Kč. Barcelonští hráči totiž dostávají plat v půlročních intervalech.

Prohlášení Barcelony k celé situaci

Barcelona jako klub také vydala prohlášení, ve kterém popírá čísla prezentovaná Canutem. Ve vztahu ke komentářům Lluise Canuta na TV3 by Barcelona ráda objasnila následující, které stojí v prohlášení.

1. Klub v žádném případě neposkytl informace o platech některých hráčů prvního týmu a původ [jakéhokoli úniku] není znám.

2. V každém případě jsou částky uvedené v informacích chybné a neodpovídají skutečnosti. Kromě toho v případě prvních tří zmíněných hráčů [Pique, Busquets a Alba] uvádí pevné částky, které jako částky jsou založeny na proměnných a pravděpodobně nebudou nikdy dosaženy.

3. Je také nepravdivé, že výše zmínění hráči pouze odložili svůj plat. Pique, Busquets a Alba se vzdali části svého platu, když loni v létě podepsali prodloužení smlouvy.

Považujeme to za nevhodné, neprofesionální a že [Canut] jednal ve zlé víře, když tyto informace nabídl jako pravdivé. Litujeme, že údaje tohoto typu jsou poskytovány, protože porušují osobní práva hráčů a zaslouží si, když jsou informace pravdivé a důvěryhodné.

Zdroj: Marca.co, FC Barcelona