Pikantní duel v rodině Látalů. Otec se v domácím fotbalovém poháru střetne se synem

Přidat na Seznam.cz

Dnes bylo rozlosováno třetího kolo českého fotbalového poháru, oficiálně pod názvem MOL Cup. Asi nejlehčího soupeře získal obhájce titulu ze Slavie, který pojede do Mariánských Lázní. Na západ Čech se chytají i Bohemians, ty však čeká těžší soupeř. Domažlice mají ve svém kádru nedávné ligisty (Limberský, Fillo a Procházka) a jsou spolufavoritem na postup do druhé ligy.

Prestižní duel čeká Spartu, která nemusí vyjíždět z hlavního města, střetne se totiž s pražským Žižkovem. Tyto týmy se naposledy utkaly před jedenácti lety a též v rámci domácího poháru. Pátý pražský tým Dukla doma přivítá Opavu. Bude to jediný zápas, v kterém nebude figurovat prvoligový tým.

Velmi těžký duel čeká plzeňskou Viktorku, která zajíždí na horkou brněnskou půdu. Zbrojovka se sice chce zaměřit hlavně na postup do první ligy, ale ani v poháru nedá nic nikomu zadarmo.

Svým způsobem nejpikantnější duel se bude konat v Jablonci, který přivítá Prostějov. Severočeský klub trénuje Radoslav Látal a za Hanáky zase hraje jeho syn Radek. Druholigového soupeře budou muset zvládnout i celky Slovácka, Teplic, Liberce, Českých Budějovic a Hradce Králové.

Do nižších pater zamíří Zlín, Olomouc, Ostrava a Pardubice. Posledně jmenovaný tým se utká s Uničovem, který nečekaně vyřadil prvoligistu z Karviné. Uničov je silný mančaft. Známe trenéra i spoustu dalších kluků, kteří v jejich klubu působí. Bude to těžký zápas, protože v minulém kole porazili Karvinou. Musíme si dát pozor. Budou kvalitně bránit a pravděpodobně hrát na brejky,“ uvedl pardubický kouč Radoslav Kováč.

Naopak v tuto chvíli nevědí v Mladé Boleslavi, s kým se ve třetím kole střetnou. „Škodováci“ budou ještě muset počkat, až se odehraje poslední duel druhého kola Velvary – Vlašim.

Los 3. kola fotbalového poháru (úřední hrací termín 27. září):

Kladno – Zlín, Zápy – Olomouc, Domažlice – Bohemians Praha 1905, Kolín – Ostrava, Mariánské Lázně – Slavia Praha, Uničov – Pardubice, Mladá Boleslav – Velvary/Vlašim, Dukla Praha – Opava, Chrudim – Hradec Králové, Brno – Plzeň, Jihlava – Liberec, Kroměříž – České Budějovice, Teplice – Vyškov, Jablonec – Prostějov, Líšeň – Slovácko, Sparta Praha – Žižkov.

Zdroj: redakce, fkpardubice.cz, fotbal.cz