Philadelphia bojuje o play-off. Povolala ruského brankáře, který přišel o NHL kvůli vojně

Přidat na Seznam.cz

9 let od draftu si možná Ivan Fedotov konečně zahraje NHL Philadelphia Flyers jej povolala poté, co Fedotovův tým CSKA Moskva vypadl z Gagarinova poháru. Armádní klub brankáři hned po vyřazení z play-off vypověděl smlouvu. Šance pro Philadelphii konečně získat cenný hokejový prospekt.

O Fedotovovi se toho v médiích napsalo až až. Brankář byl roku 2015 draftován klubem Philadelphia Flyers, ale do NHL se nikdy nedostal. V roce 2022 zaujal výbornými výkony na ZOH v Pekingu a o rok později už na něj ve Philadelphii ukázali prstem. Ale ruské úřady před sezónou znemožnili Fedotovovi vycestovat. Policie ho zatkla, obvinila z falšování dokumentů a vyhýbání se vojenské službě a Fedotov místo do Philadelphie zamířil za polární kruh. Do Severomorsku, kde je základna ruského námořnictva.

Fedotov se přece jen na led vrátil, ale v dresu CSKA Moskva. Na sociálních sítích se klub pyšnil fotografiemi Fedotovovy masky se symboly námořnictva. IIHF zuřila. Brankář, který má platný kontrakt u Flyers, nastupuje za jiný profesionální klub!

Fedotovův případ znamenal vyostření vztahů mezi IIHF a ruskou hokejovou asociací. Rusko dostalo pokutu. Ale Fedotov odchytal v klidu celou sezónu za CSKA.

Teď ale přichází další zvrat. Po nečekaně brzkém vyřazení z Gagarinova poháru klub CSKA vypověděl Fedotovovi smlouvu. A Philadelphia nemeškala ani okamžik. Ihned jej povolala a podle informací NHL.com už je ve Finsku narozený gólman s týmem. Flyers nutně potřebují zabojovat o postup do play-off, balancuje na hranici osmičky. V lednu tým opustila dlouholetá jednička Carter Hart a náhradníci Ersson a Sandstrom nepřesvědčují. Na Fedotovova se teď ve Flyers hodně spoléhají.

Zdroj: NHL.com