Petr Koukal hrál ještě loni za Hradec Králové, ale v jedenačtyřiceti letech už s návratem do extraligy nepočítá

Přidat na Seznam.cz

Na svém kontě má devět stovek zápasů odehraných v české extralize, navíc pět sezon působil v zahraničí. Hokejový útočník Petr Koukal, trojnásobný mistr republiky s Pardubicemi z let 2005, 2010 a 2012, je i ve svých jedenačtyřiceti letech stále aktivním hráčem, konkrétně pravidelně nastupuje v první hokejové lize.

Na snímku hokejový útočník Petr Koukal (leden 2024).

Petr Koukal, kapitán týmu SC Kolín, se ochotně vyjádřil k extralize v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Kdy jste se zatím naposledy v hráčské roli představil na extraligové scéně?

Bylo to v loňské sezoně, kdy jsem sehrál dvě utkání za Mountfield Hradec Králové v základní části. Tedy v zápasech s Olomoucí a v Mladé Boleslavi.

Hradec Králové ve zmíněněm ročníku 2022/23 získal druhé místo v extralize. Cítíte se jako držitel pomyslné stříbrné medaile?

Teoreticky by to někde napsat mohli. Do play-off jsem ale nezasáhl, jen jsem s týmem trénoval. Ale předloni jsem absolvoval za Hradec Králové celou sezonu, když jsme vyhráli základní část.

Doufáte, že ještě dostanete pozvánku do královéhradeckého áčka?

Působím v prvoligovém Kolíně. Někteří kluci odtud jezdí i do Hradce, já s tím už nepočítám. Ani osobně nevím, co by se muselo stát, abych mě povolali zpátky do kádru a do sestavy. Pravdou ale je, že jsem byl několikrát v kabině.

Extraligu jste hrál stabilně do čtyřiceti let. Jak to vnímáte?

Myslím, že do čtyřicítky se to dá. Ale asi od osmatřiceti je každý další rok znát. Rychlost už není taková jako byla, člověk to má v hlavě. Třeba útočník Lukáš Pech, který je taky čtyřicátníkem, měl ale loni výbornou sezonu v Českých Budějovicích. Tehdy litvínovský útočník Viktor Hübl hrál na špičkové úrovni extraligu i ve dvaačtyřiceti. Záleží na tom, jaké hráč podává výkony a zda má důvěru trenéra.

Zdroj: autorský článek