Petr Čech si splnil velký sen. Zachytal si proti hráčům NHL

Přidat na Seznam.cz

Petr Čech má brankářskou vášeň v sobě natolik zarytou, že se nejenom stal jedním z nejlepších světových fotbalových gólmanů posledních dvaceti let, ale tento rodák z Plzně dokonce fušuje do řemesla i strážcům hokejové svatyně. Už několik let chytá za třetiligový anglický klub Guilford Phoenix a občas si zatrénuje s prvoligovým týmem Guilford Flames.

Nyní se mu však splnil další dětský sen. Měl možnost si zachytat proti opravdovým hvězdám NHL. Petr Mrázek pozval naši gólmanskou legendu na trénink Chicaga Black Hawks, ze které v letošní sezoně chytá.

Avšak ještě před příchodem na led si oba Petrové dali souboj ve fotbalových penaltách. „Nebylo to zlé. Trefil jsem i tyč, ale Petr měl snad všechno, co jsem vyslal na bránu. Skvěle čte dráhu míče, musíte mít štěstí, abyste mu dali gól,“ uvedl Mrázek pro deník Chicago Sun Times. Když se poté postavil do brány Mrazek, Čech proměnil všech pět penalt!

Pak už se ale vydali na led, kde nechyběli ani největší chicagské hvězdy – Patrick Kane či Jonathan Toews. „Čelíte nejlepším hráčům světa, dá se čekat, že budou mít dobrou střelu a budou chytří. Snažil jsem se je přečíst, bohužel to moc nešlo. Ale užil jsem si to, tohle je splněný dětský sen, zážitek k nezaplacení,“ řekl po tréninku náš fotbalový rekordman v počtu reprezentačních startů.

Zdroj: chicago.suntimes.com, Twitter