Petr Čech opět zářil. Chytil 62 střel a byl vyhlášen hvězdou zápasu

Přidat na Seznam.cz

Brankář Petr Čech má za sebou úžasnou kariéru lemovanou osobními i týmovými úspěchy. Po konci kariéry vyměnil brankářské fotbalové rukavice za hokejovou výstroj a v bráně se mu opět náramně daří. Naposledy jeho Oxford City Stars porazil lídra třetí nejvyšší soutěže Streatham a Čech si připsal neuvěřitelných 62 zásahů.

Možná máte ještě v živé paměti jediné vystoupení českých fotbalistů na mistrovství světa. V roce 2006 v Německu se tenkrát na Čecha valil jeden útok Ghaňanů za druhým a český brankář se překonával. To však není nic proti kanonádě v zápase National Ice Hockey League, kdy na něho hráči Streathamu vyslali neuvěřitelných 64 střel, z toho jen dvě prošly za jeho záda. Za svůj výkon si odnesl ocenění za nejlepšího hráče zápasu.

Čech si po zápase pochvaloval, kromě výhry 3:2, i týmový výkon. Během zápasu byl neustále v zápřahu, celkem spálil přes 3329 kalorií a jeho výkonu si všimla i anglická média, která jinak hokeji neholdují. Například Daily Mail chválil Čecha za hvězdný výkon a podrobně popisoval jeho fotbalové úspěchy (4 x vítěz anglické ligy, 4 x vítěz FA Cupu, 1 x vítěz Ligy mistrů atd.) i to, že již během působení v Chelsea i Arsenalu si rád stoupl do hokejové klece.

Po premiérovém zápase Oxfordu 1. října proti týmu Solent nebyl Čech úplně spokojený. „Myslím, že to byl opravdu dobrý zápas, protože Solent loni skončil druhý a prohrál až ve finále play-off, takže to pro nás byl dobrý test. Škoda jen, že se jim podařilo skórovat hned na konci druhé třetiny,“ řekl po úvodním zápase Čech, jak píše deník Sportnet.

Jedenačtyřicetiletý gólman každopádně opět září. V zápase proti Streathamu vyrovnal počet střel, který na něho šel za celou sezónu 2009-10 během 34 zápasů v brance Chelsea.

Zdroj: Daily Mail, Sportnet