Pětkrát odvolaný trenér dostal další šanci. Josef Weber to teď zkusí v Hradci Králové

Přidat na Seznam.cz

Velké rozpaky panují v diskuzních fórech pod internetovými články a na různých sociálních sítích ohledně jmenování nového trenéra ve fotbalovém Hradci Králové. Jozefa Webera nevnímají fotbaloví fanoušci jako ideálního adepta na ambiciózní východočeský klub.

„Tak to je mi Hradce líto, jak se Dynamo prezentovalo pod ním, tak z toho oči bolely. Myslím si, že máme favorita na prvního odvolaného trenéra,“ říká jeden z uživatelů facebooku. „Asi křest nového stadionu sestupem,“ přidává se jiný pisatel. A mohli bychom pokračovat. Zas tak ale úplně se těm hlasům nedá divit, vždyť Weber zažil během deseti let trénování pětkrát padáka…

2014 – vyhazov z Bohemians 1905.

2018 – odvolání z funkce v Karviné.

2020 – ukončení činnosti v Mladé Boleslavi.

2021 – opět konec v Karviné.

2022 – podepsání výpovědi v Českých Budějovicích.

Přesto v Hradci Králové věří, že Weber pro ně bude ten ideální trenér, který udrží tým nejméně v první polovině tabulky, jako se to dařilo Miroslavu Koubkovi v posledních dvou sezonách. „Chtěl jsem znovu zkušeného a pracovitého trenéra, který v tuto chvíli zapadne do našeho fungujícího soukolí, nebude dělat velké změny a naváže na práci, kterou tady odvedli předchozí dva trenéři. V klubu chceme i nadále držet stabilitu a pokračovat po cestě, po které jdeme,“ podotkl na klubových stránkách sportovní ředitel Jiří Sabou.

Zmiňovaný Koubek dokázal v podstatě s neznámými jmény a nezkušeným mančaftem zátápět našim předním týmům a především byl vždy daleko od sestupových starostí. „Odcházejícímu trenéru Koubkovi patří velký dík, za dva roky odvedl v Hradci skvělou práci. Splnil přesně to, co jsem si od jeho angažování představoval – pomohl nám s přechodem do první ligy a hráči pod jeho vedením udělali velký progres. Za mne je to po odborné stránce jeden z nejlepších trenérů, jaké jsem kdy poznal, dodává Sabou.

Ale vraťme se ještě k Weberovi, abychom mu jen nekřivdili. Za pozitivní lze určitě vnímat jeho postup s Bohemkou do první ligy v roce 2012. To samé se mu povedlo s Karvinou v roce 2016. A s Mladou Boleslaví se v roce 2019 zúčastnil předkola Evropské ligy.

Zdroj: redakce, Facebook, fchk.cz