Peňáz bude bojovat o smlouvu s UFC. Uspěje?

Přidat na Seznam.cz

Matěj Peňáz se velmi rychle vypracoval mezi přední osobnosti organizace Oktagon, s MMA přitom začínal poměrně nedávno. Čím dál častěji se jeho jméno začalo skloňovat ve spojitosti s budoucností v UFC. Bojovník v pondělí oznámil, že by k tomuto spojení mohlo dojít dříve, než se čekal, jak píše server Sport.

Moravský bojovník začínal s MMA před necelými dvěma lety, za tu dobu stihl v Oktagonu šest zápasů a všechny vyhrál. Až na jeden souboj dokázal všechny ukončit předčasně na KO/TKO. V posledních dvou zápasech jej navíc prověřili bojovníci, kteří mají zkušenosti z organizací jako Bellator či M-1, kde se v minulosti stali šampiony Attila Végh a Ivan Buchinger.

Nyní se Matěj Peňáz navíc připravuje ve švédském Allstars gymu, kde trénuje po boku hvězd UFC. Mezi ty patří například Khamzat Chimaev, Alexander Gustafsson či Ilir Latifi. Zlepšuje tak svůj wrestling a své dovednosti na zemi. Ve Stockholmu stráví hvězda Oktagonu celý tento rok. Je však otázkou, jestli rok 2022 zakončí jako bojovník československé organizace. Přišlo mu totiž laso od UFC.

Ještě před týdnem přitom ve svém streamu prohlásil, že věří, že se do UFC dostane, ale že to chce čas. Nabídka tedy přišla o dost dříve, než to sám čekal. Smlouvu v nejlepší MMA organizaci na světě si však ještě bude muset vybojovat. Na Instagramu totiž oznámil, že se představí v reality show Dana White’s Contender Series.

Právě přes tuto show, kde zápasy sleduje sám šéf UFC Dana White, se do UFC dostal nedávno slovenský šampion Oktagonu Martin Buday, který za sebou má první úspěšný zápas v organizaci.

Zdroj: sport.cz