Pekhart vstoupil excelentně do sezony, nastřílel hattrick

Přidat na Seznam.cz

Tomáš Pekhart se v sezoně 2020/21 stal v dresu Legie Varšava nejlepším střelcem polské fotbalové ligy. Poté jeho kariéra lehce skomírala, zčásti i kvůli zdravotním problémům a loňské angažmá v tureckém Gaziantesporu (12 zápasů, jeden gól) nevyšlo úplně podle představ. Konal se tak návrat do polského velkoklubu a rodák ze Sušice se za novou smlouvu odvděčil hattrickem pro LKS Lodž.

První branku vstřelil 34letý útočník po rychlé akci ve 25. minutě, další dvě si schoval na druhý poločas. V 57. minutě přidal branku hlavou a za 12 minut tvrdou ranou pečetil na konečných 3:0. Těsně před závěrem ho trenér vystřídal, a tak si bývalý hráč Tottenhamu, Sparty či Norimberku mohl užít ovace domácího publika.

Byl plný stadion hned v prvním zápase, to udělalo své. Pro mě to byl výjimečný okamžik. Cítím, že jsme silní, ale máme za sebou teprve první kolo,“ snažil se vidět střízlivě první výhru v sezoně Tomáš Pekhart. „Ukázali jsme, že si můžeme dovolit hodně, ale stále máme rezervy. Posílili jsme tým a chceme Legii vrátit na její místo,“ odkazoval český útočník na poslední dvě sezony, kdy Legia nejen že nezískala titul, ale vloni dokonce skončila až desátá…

„V Turecku jsem necítil takový tlak na výkon. V Legii je to ale něco jiného, ale já to mám rád. Není tu žádná chvilka na prostoje, musíte vyhrávat. S ostatními útočníky máme dobré vztahy, všichni se navzájem podporujeme. Nejdůležitější je, aby se dařilo Legii,“ dodal český reprezentant pro klubový web.

A propo reprezentace. Při dlouhodobých zdravotních problémem Patrika Schicka je nyní post útočníka číslo jedna v českém národním týmu uvolněný. Včerejším výkonem si třeba Pekhart o něj řekl.

Zdroj: redakce, legia.com