Pekhart vstoupil do Klubu kanonýrů. V dresu Legie Varšava vsítil stý gól

Přidat na Seznam.cz

Tomáš Pekhart nikdy nepatřil mezi největší české fotbalové hvězdy. Dá se říci, že v Polsku si ho váží více než u nás… Když se před dvěma lety stal nejlepším střelcem polské ligy, ani to mu nepomohlo k lepší pozici v české reprezentaci. Ano, Patrik Schick byl naše jasná jednička, ale místo Pekharta trenér Šilhavý upřednostňoval spíše Michaela Krmenčíka. A i včera, kdy český kouč oznámil nominaci na blížící se zápasy kvalifikace o EURO 2024, tak Pekharta opomenul…

V nominaci dostal přednost Schick, který ale kvůli zranění vůbec nehraje. Přitom Pekhart se nyní dostal do skvělé fazóny, která ho o tomto víkendu dostala do Klubu českých kanonýrů. Vsítil totiž stý gól své kariéry!

Právě v Polsku jich vsítil nejvíce a to 39. Následuje Česko 24 (Slavia, Sparta, Jablonec), Německo 14 (Norimberk), Řecko 12 (AEK Atheny), Izrael 10 (Hapoel Beer Sheva) a Turecko 1 (Gaziantep). V Polsku to bylo výhradně v dresu Legie Varšava, kam se po nepovedeném angažmá v Turecku po roce vrátil.

Loňská sezona se Legii vůbec nepovedla, skončila až na desátém místě a po dlouhých letech se tohoto polského velkoklubu netýkala pohárová Evropa. V letošní sezoně došlo k rapidnímu zlepšení. Po 24. kolech je varšavský klub na druhém místě. Na prvenství to zatím moc nevypadá, na vedoucí Rakow ztrácí devět bodů, přesto v klubu panuje logicky lepší nálada. A přispěl k tomu právě i Tomáš Pekhart. Od zimního příchodu vstřelil tři branky.

Zdroj: autorský článek, Twitter, Wikipedia, Twitter