Patrika Schika je pro Českou reprezentaci škoda

Přidat na Seznam.cz

Titulek nemá navádět nového (Kdy se ho dočkáme?) trenéra českého fotbalového nároďáku, aby Patrika Schicka nepovolával k reprezentačním zápasům, či že by měl útočník Leverkusenu snad nastupovat za jiný stát. Má to být jen povzdechnutí nad tím, jakého má Česko skvělého hráče a zároveň velmi slabou generaci…

Schick se celý rok potýkal se zdravotními problémy, teď se však vrátil ve velkém stylu. Už minulý týden se trefil v Německém poháru, ale ta hlavní show přišla v bundesligovém utkání proti Bochumi. Bývalému hráči Sparty, Bohemians, Sampdorie či AS Řím stačil poločas k tomu, aby vstřelil hattrick. A navíc ukázal, jak je všestranný, co se týká koncovky. První gól vsítil z penalty, druhý přidal levačkou a zbývající trefu zařídil hlavou. „Lepší jsem si to ani nedokázal představit,“ řekl Schick po utkání na sociální síti X. „Jsem moc, moc šťastný. Ale také mám za sebou neuvěřitelně dobré hráče, Flo, Jonase a další, takže to mám jako útočník docela snadné,“ zmínil rodák z Prahy spoluhráče Wirtze či Hofmanna.

Dalo by se říci, že si první gól zařídil sám, ještě k tomu, když byl faulován. Přesto první trefa má stejného „činitele“ jako ty ostatní. Skvělé a nápadité přihrávky od spoluhráčů. Dokážeme si však v tuto chvíli představit, že Václav Černý, Antonín Barák či Adam Hložek budou v národním týmu schopní servírovat takovéto skvostné nahrávky, když sami mají problém se dostat do základních sestav vlastních týmů?

Zkrátka pokud nebude mít Schick okolo sebe kvalitní spoluhráče, budou jeho vysoké schopnosti nevyužity. Stejně jako u polského kanonýra Lewandovského či Nora Haalanda. Jeden hráč, i když famózní, neutáhne sám hru, kde hraje dalších deset lidí. Kde by byl např. Messi v Barceloně bez Xaviho či Iinesty? Zkrátka nového reprezentačního trenéra čeká důležitý úkol – dát Schickovi takový servis (čti spoluhráče), aby dával s lehkostí góly jako v dresu Leverkusenu.

Mimochodem Leverkusen si výhrou nad Bochumí upevnil vedoucí příčku v Bundeslize. Na druhý Bayern má náskok čtyř bodů, ale mnichovští hráči mají zápas k dobru. Třetí Stuttgart ztrácí už osm bodů a např. pátý Dortmund dokonce patnáct! Leverkusen to má dobře rozjeté i v Evropské lize. V základní skupině neztratil ani bod a postoupil tak přímo do osmifinále.

Zdroj: redakce, bayer04.de