Patrik Eliáš se stal poradcem pražské Slavie a hned dovedl tým k vítězství

Přidat na Seznam.cz

Opět se potvrdilo, že když český, ať už hokejový či fotbalový, tým převezme nový trenér, zpravidla hned vyhraje první zápas. To se stalo i v případě hokejové Slavie, která si doma poradila s Prostějovem 3:1. Na slávistickou střídačku se poprvé postavil Aleš Totter, který naposledy působil ve slovenském Popradu. „Výsledky našeho týmu jsou za očekáváním, trápí nás produktivita a často nezvládáme koncovky zápasů. Věříme, že nový trenér dodá týmu potřebný impuls a povede se nám zvrátit nepříznivý vývoj sezony,“ řekl včera předseda představenstva Stanislav Tichý. A jeho slova se hned začala naplňovat.

Slavia potřebovala nutně vyhrát, aby jí ještě více neutekl střed tabulky. Základ k tomu udělala ve 14. minutě, kdy se trefil Beran. Další dva góly si nechala na druhou třetinu, kdy přesně zamířili ve 29. minutě Průžek a o deset minut později Guman. Prostějovští se zmohli v posledním dějství jen na kosmetické upravení výsledku 3:1.

První třetinu jsme hráli strašně pasivně. V té druhé jsme začali lépe dostupovat soupeře, lépe jsme střídali, byli jsme disciplinovanější. Z toho jsme dali druhý a třetí gól a tým se uklidnil. Trošku nám to zkomplikoval gól na 3:1, pak jsme tam měli ještě závar, ale nějakou disciplínou a dodržováním systému jsme porazili silného soupeře. Věřím, že to klukům dodá sebevědomí. Není to o tom, že jsem přišel já nebo Patrik Eliáš. Trenéři odvedli výbornou práci, tým je od nich připravený a dělali jsme jen malé detaily,“ uvedl nový trenér Slavie.

Jak už zmínil Totter, novou tváří slávistického klubu je bývalý skvělý útočník Patrik Eliáš, který bude působit v roli sportovního poradce. „Přicházím do Slavie s cílem pomoci klubu, aby se dostal zpět na vítěznou vlnu a na pozice, kam patří. Jak realizační tým, tak hráči ve mně budou mít dalšího člověka, se kterým se můžou poradit, sdílet názor nebo diskutovat o různých herních situacích,“ přibližuje Patrik Eliáš.

Podobnou funkci má např. Jakub Voráček v extraligovém Kladně. „S Patrikem se známe, mluvíme spolu o hokeji a bavili jsme se o možné spolupráci již delší dobu. Jsme rádi, že jsme se nyní dohodli a jsme přesvědčeni o tom, že nám díky svým zkušenostem a hokejovému přehledu hodně pomůže,” říká Tichý na adresu dvojnásobného vítěze Stanley cupu, který bude pomáhat nejen A-týmu, ale také mládeži.

Zdroj: redakce, hc-slavia.cz