Patera má za sebou premiéru v NHL. Pomohl Vegas k vítězství

Přidat na Seznam.cz

Útočník Pavel Patera se výrazně zasloužil o zlaté období české hokejové reprezentace. Vedle čtyř zlatých medailí z mistrovství světa je zapsán i pod historický úspěch v Naganu. Na druhou stranu se mu nepovedlo prosadit v NHL. Nyní je tu ale šance, že se v kanadsko-americké hokejové lize prosadí jiný Patera. Jmenuje se Jiří a je to brankář.

V noci měl český gólman v dresu týmu Vegas Golden Knights premiéru a navíc úspěšnou. Jeho tým doma porazil St. Louis 5:3 a Patera si připsal třicet úspěšných zákroků. „Působil jistě,“ podotkl kouč vegaského týmu Bruce Cassidy. „Měl tam výborné zákroky v pravou chvíli,“ dodal trenér.

„Jsem šťastný, že jsme to zvládli, i když koncovka byla dost náročná. Kluci přede mnou mi to dost usnadnili,“ řekl skromně Patera, který v letošní sezoně dosud nastupoval v AHL za Silver Knights. Nejen skvělé výkony v druhé nejvyšší americké soutěži, ale i smůla na zdravotní problémy dosavadních gólmanů (Adin Hill, Logan Thompson a Laurent Brossoit) přiměly vedení klubu povolat Pateru o patro výše. Rodák z Prahy zůstává nadále v A-týmu a bude doufat, že mu trenér dá šanci i v dalším zápase ve Philadelphii.

Patera je 24. českým gólmanem v NHL celkově a v letošní sezoně osmým brankářem z Česka (Francouz, Rittich, Mrázek, Vejmelka, Vaněček, Vladař a Dostál) co nastoupil do zápasu.

Zdroj: redakce, nhl.com