Pastrňáka čeká v play-off nejlepší střelec NHL Matthews, Boston se střetne s Torontem

Přidat na Seznam.cz

Dva slavné kluby si to rozdají v prvním kole play-off Stanley cupu. Poslední zápasy základní části NHL rozhodly o tom, že se Boston utká s Torontem. Tyto dva kluby patří mezi tzv. Original six (Boston, Toronto, Montreal, New York Rangers, Chicago a Detroit), nebo-li mezi šest zakládajících týmů kanadsko-americké hokejové soutěže. Od 1942 se postupně NHL rozrostla na 32 týmů, ale zmiňovaná dvojice vždy patří mezi spolufavority soutěže. V posledních letech je to i díky megahvězdám, které mají v kádru. V Bostonu si hýčkají Davida Pastrňáka, v Torontu zas nedají dopustit na Austina Matthewse.

Neskutečných 69 branek vsítil Matthews během osmdesáti zápasů. V Torontu věří, že americkému útočníkovi nezvlhne střelecký prach ani v 1. kole play-off. V Bostonu zase spoléhají, že si skvělou formu převezme do vyřazovacích bojů Pastrňák. Český šikula získal 110 bodů za 47 branek a 63 asistencí. V kanadském bodování skončil na pátém místě. Nestačil jen na Nikitu Kučerova (43+99), Nathana McKinnona (52+86), Connora Mc Davida (32+100) a Artěmije Panarina (50+71). Mimochodem Matthews skončil hned za Pastrňákem (69+38).

Český hokejový fanoušek je rozpolcen. Na jednu stranu by si přál, aby Stanley cup zvedl nad hlavu český hokejista a nejlépe ten, který by se na tomto úspěchu výrazně podílel. Což by byl případ Pastrňáka. Na druhou stranu, pokud by Boston vypadl, byla by česká reprezentace posílená na blížícím se světovém šampionátu naším současně nejlepším hráčem.

Velkou posilou by jistě byl i Martin Nečas, jehož Carolina se v prvním kole střetne s New Yorkem Islanders. Je pravda, že Nečas neměl tak úspěšnou sezonu jako vloni, pohoršil se o 18 kanadských bodů, přesto i on by se jistě stal tahounem českého nároďáku.

Jak Pastrňák, tak Nečas, potažmo Boston a Carolina hrají ve Východní konferenci. Pro úplnost musíme přidat zbývající dvě dvojice New York Rangers – Washington a Florida – Tampa Bay.

Zdroj: redakce, nhl.com