Pastrňák si udržuje skvělou formu. V historické tabulce českých střelců se posunul na 11. místo

Přidat na Seznam.cz

Pokud se Davida Pastrňáka bude v následujících sezonách držet forma a zdraví, mohly by se třást historické tabulky nejlepších českých střelců v kanadsko-americké NHL. Po nočních dvou gólech proti Coloradu se tento bostonský útočník posunul už na 11. místo se součtem 256 gólů. Předhonil Václava Prospala a na desátou příčku, kde se nachází Martin Straka, mu chybí jediná přesná střela! Což by mohla být otázka už příštího utkání.

Právě ty dvě zmiňované branky, které vsítil gólmanovi Pavlu Francouzovi, pomohly Bostonu k vítězství nad obhájcem titulu 5:1. První gól na 1:0 vsítil ve 14. minutě při přesilovce. Druhou trefu si nechal na 25. minutu a zvyšoval už na 3:0. „Hrajeme jeden za druhého. I když jsme sezonu začali bez několika klíčových hráčů, dokázali jsme vyhrávat. Kluci, kteří by za běžných okolností nedostali tolik příležitostí, chytili svou šanci a nabrali hned na startu sezony potřebné sebevědomí, ze kterého jako tým čerpáme i nyní,“ řekl Pastrňák.

Pro Boston už to byla dvacátá výhra v dosavadních 23. zápasech sezony. Celkově jsou „Medvědi“ na druhé místě, ale oproti vedoucímu New Yersey mají dva zápasy k dobru.

V zápase proti Coloradu byli vidět i další Češi v dresu Bostonu. David Krejčí a Pavel Zacha si připsali asistenci. Do statistik se mohl zapsat i Tomáš Nosek, ale neproměnil trestný nájezd.

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz , irozhlas.cz