Pastrňák se Zachou nabírají před play-off formu. Dojde si Boston pro Stanley cup?

Přidat na Seznam.cz

Duše českého hokejového fanouška je rozpolcena. Na jednu stranu přeje Davidovi Pastrňákovi, aby získal Stanley cup, na druhou stranu by ho rád viděl v národním dresu na světovém šampionátu, který se koná právě v Česku. Zatím to spíše vypadá na variantu číslo jedna. Boston si v letošní sezoně vede velmi znamenitě a už s předstihem si zajistil účast v play-off.

Přitom před začátkem letošního ročníku kanadsko-americké soutěže se spíše předpokládalo, že to bude mít Boston bez svých megahvězd Patrice Bergerona a Davida Krejčího velmi těžké. Dokonce panovaly názory, že se „Medvědi“ možná ani nedostanou do vyřazovací části. Jenže Bostonu zůstali dva velcí tahouni, Pastrňák a Brad Marchand, kteří se spolehlivými brankáři, solidní obranou a nadějným útokem dokázali držet svůj tým od začátku sezony na vrcholu Východní konference.

Svým způsobem můžeme mezi nadějné mladíky počítat i Pavla Zachu, který je na jedné straně v 26 letech už protřelým útočníkem, na druhou stranu má jistě ještě nejlepší roky před sebou. Už vloni, ve svém prvním roce v dresu Bruins, ukázal, proč byl před léty vybrán v draftu na šestém místě, ale letos ještě předčil očekávání hokejové veřejnosti. Etabloval se na pozici prvního centra, kde mu spolupráce s Pastrňákem velmi svědčí. Dokázali to v nočním zápase proti Nashvillu, v kterém si oba připsali po gólu a asistenci. Boston zvítězil 3:0.

Přitom to byl zápas, který směřoval do bezbrankového stavu. Ještě v 53. minutě to bylo 0:0, poté se však trefil Coyle a v posledních minutách při soupeřově power-play přidali branky Pastrňák a Zacha, když si navzájem přihrávali. „Byl to zápas jako v play-off. Dlouho se hrálo bez branek a bojovalo se o to, jaký tým to první prolomí,“ uvedl střelec prvního gólu.

Pastrňák si připsal 46. gól sezony a dohromady už má 104 bodů. Pro Zachu to byla devatenáctá branka a 34 asistence.

Zdroj: redakce, nhl.com