Pastrňák přepisuje dějiny NHL. Boston po padesáté v sezoně vyhrál

Přidat na Seznam.cz

Jestli tato sezona neskončí pro Boston ziskem Stanley cupu, zavládne v hlavním městě amerického státu Massachusetts velký smutek. Bostonští Medvědi od začátku ročníku 2022/23 dominují a nejen že si jako první tým zajistili postup do play-off, ale také se jim povedlo v noci doma proti Detroitu vybojovat padesátou výhru v sezoně v nejkratším možném čase. Stačilo jim na to jen 64 zápasů. Dosud držely rekord Tampa Bay a Detroit se 66 zápasy.

Toto památné utkání se ale zpočátku nevyvíjelo pro Boston ideálně. Už v páté minutě vedl Detroit 2:0! Jenže bostonští hráči už letos dokázali několikrát zvrátit nepříznivý stav, což jim více a více dodává sebevědomí, které bude velmi potřeba v bojích o Stanley cup. Zkrátka zkušenosti Krejčího, Marchanda, Bergerona a skvěla forma Pastrňáka vždy dokáží vrátit Boston do hry. Ale i když se tito hráči neprosadí, může se Boston spolehnout i na další lajny, což se stalo i dnes v noci středoevropského času.

Na první domácí gól si ale bostonští fanoušci museli počkat do poloviny zápasu, poté však viděli dvě rychlé trefy a stav byl v tu chvíli nerozhodný. Na rozhodující gól se čekalo dlouhých dvacet minut, povedl se vsítit domácím, a protože další branka nepadla, mohli statistici přepisovat hokejové „dějiny“. Gól vsítil Hartaway a přihrávali mu Čech Nosek s Greerem. Kompletní čtvrtá lajna. „Myslím, že byli naší nejlepší lajnou po celou noc hned od prvního střídání zápasu,“ ocenil zmiňovanou trojici trenér Jim Montgomery.

Na lavičce jsme si prostě řekli: ‚Hej, musíme tady zažehnout jiskru a musíme jít ven a udělat něco, co by zapálilo nejen náš tým, ale i diváky,‘“ řekl Greer. „Myslím, že jsme odvedli skvělou práci, když jsme sevřeli Detroit v jejich vlastním pásmu. Neustálým tlakem přicházely útočné šance.

Do konce základní části zbývá Bostonu odehrát 18 zápasů. Nyní bude hlavně zajímavé sledovat, zda se Davidu Pastrňákovi podaří získat magických sto bodů. V tuto chvíli jich má 86, je tedy velmi reálné, že pokud se hokejový šikula nezraní, že by této úctyhodné mety mohl dosáhnout.

Zdroj: redakce, nhl.com