Pastrňák opět prokázal svou genialitu a už je třetím nejlepším střelcem NHL

Přidat na Seznam.cz

Český hokejista David Pastrňák si od začátku sezony udržuje skvělou formu a je tu tak naděje, že se mu poprvé v kariéře podaří v kanadském bodování překonat bájnou stovku. V tuto chvíli má na kontě 54 bodů za 29 branek a 25 asistencí. Dva důležité góly vstřelil dnes v noci, kdy pomohl Bostonu k vítězství 4:2 na ledě San Jose.

Ty dva zmiňované góly pomohly Pastrňákovi k tomu, že se dotáhl v žebříčku střelců na fenomenálního Alexandra Ovečkina. První gól vsítil český šikula ve 37. minutě, kdy Bostonu vrátil vedení (3:2) a o 10 minut později rozhodl o vítězství „Medvědů“.

Pastrňák mohl dosáhnout i hattricku, ale v závěru se mu nepovedlo trefit v podstatě prázdnou bránu. To ho však nijak netrápilo. Kromě vstřelených branek ho těší i potvrzení vedení Bostonu nejen ve Východní konferenci, ale celkově v NHL. Na druhou Carolinu už mají devítibodový náskok.

Jak už bylo na začátku zmíněno, Pastrňákovi se zatím nepovedlo dosáhnout v sezoně 100 bodů. Jeho bodovým stropem je prozatím 95 bodů (48 + 47) ze sezony 2019/20. V minulém ročníku dosáhl 77 bodů.

Zdroj: nhl.cz, Twitter, Wikimedia