Pastrňák má životní formu. Vstřelil svůj třináctý hattrick a pomohl k demolici Anaheimu

Přidat na Seznam.cz

Včera jsme vám přinesli článek o Davidu Pastrňákovi, který vsítil San Jose dva góly a potvrdil tak svou skvělou střeleckou formu v letošní sezoně. Neuběhlo ani 24 hodin a „Pasta“ opět řádil. Anaheimu vsítil hattrick a v tabulce střelců už nahání fenomenálního Connora Mc Davida.

Boston – Anaheim 7:1. V prvním čtyřech gólech měli prsty čeští hráči. Pastrňák kromě hattricku ještě přidal asistenci, David Krejčí jeden gól vsítil a na další dva nahrál a Pavel Zacha si připsal dvě přihrávky. Po tomto českém tajfunu už se soupeř nezmohl na odpověď a odjel domů s potupou. Naopak Boston si připsal 14 zápas v řadě, kdy vždy bodoval. „Jsme sakra skvělý tým. Od prvního zápasu plní každá lajna svou roli a všichni hrajeme dobře. Díky výhrám je hokej tady opravdu zábava,“ chválí Pastrňák své spoluhráče.

Jak už jsme vám včera naznačovali, Boston zatím svou konkurenci napříč konferencemi naprosto ničí. A to především díky Pastrňákovi, kterému schází už jen gól, aby se dotáhl na nejlepšího hráče posledního desetiletí Connora Mc Davida. Havířovský rodák zatím vsítil 32 branek.

Mimochodem ten dnešní Pastrňákův hattrick už byl v kariéře jeho třináctý! „Dávat góly je moje práce, ale zároveň je to věc, která nikdy nezevšední. Prosadit se v NHL není jednoduché, proto mám radost z každé trefy. Není to samozřejmost,“ podotkl Pastrňák před novináři.

Trochu v Pastrňákově stínu jsou David Krejčí a Pavel Zacha. Mají však své důležité místo v týmu a letošní sezona naprosto dokazuje, že zkrátka spojení Pastrňák – Krejčí dává smysl a Boston ty dva měl dát k sobě už dříve. A možná by velký úspěch přišel už v předminulých sezonách. Co se týká Zachy, ten konečně prokazuje svůj talent, který v minulém působišti v New Yersey nedokázal úplně rozvinout.

Zdroj: nhl.cz, irozhlas.cz