Pardubice smetly Litvínov a jsou prvním finalistou

Přidat na Seznam.cz

Hokejisté Pardubic si letos zahrají finále. Nejlepší celek základní části porazil Litvínov nejrychlejším možným způsobem a může se tak nyní koncentrovat na sérii, která bude rozhodovat o mistrovském titulu. Druhý finalista vzejde z dvojice Sparta Praha – Třinec.

Perníkáři rozjeli semifinále výborně. Na domácím ledě se nejprve radovali z těsného vítězství 2:1, na které navázali o den později. To už byl průběh i výsledek jednoznačnější, po konečném stavu 3:0 zůstal i druhý bod na východu Čech. Série se stěhovala na led Chemiků. Ti ovšem výhodu domácího prostředí nevyužili, v pořadí třetí duel prohráli i přes stíhací jízdu ve třetí části 2:3 a Pardubice měly rázem mečbol. Využít se východočechům podařil hned ve čtvrtém utkání, které divákům nabídlo dramatickou přestřelku.

Čtvrtý zápas rozhodla druhá třetina

Domácí tým vyhrál první třetinu poměrem 3:1. Hostům se sice podařilo na první gól Kašeho odpovědět brankou Mandáta, Severočechy ale vrátil do vedení svým druhým zásahem opět David Kaše a těsně před odchodem do kabin ještě zvýšil náskok Litvínova Liam Kirk.

Druhá část ale Chemikům vůbec nevyšla. Pardubice do ní vstoupily se změnou v brankovišti, Romana Willa nahradil Dominik Pavlát. Hosté hned po necelých šesti minutách srovnali krok a po trefách Košťálka a Čerešňáka se dostali do sedla. Navíc ještě před druhou sirénou skóre otočili. Mezi střelce se nejprve zapsal Sedlák, který poprvé v zápase poslal svůj tým do vedení, a necelé dvě minuty po něm posunul východočechy blíže k finále Poulíček. Jeho zásah vyhnal Zajíčka z branky a do domácí svatyně zamířil Tomek. Ve druhém dějství se již nic podstatného neudálo.

Po změně stran opět jako první udeřily Pardubice, konkrétně to byl Pánik, kdo zvyšoval už na 3:6. Domácí to přesto nezabalili a na konci 53. minuty korigovali, Kristaps Zile gólem z přesilovky vykřesal jiskru naděje. O dvě minuty později se Litvínov dočkal kontaktní branky z hole Koblasy, který tak zavelel k závěrečnému náporu. Ten už ale žádnou další změnu skóre nepřinesl, a tak mohou Pardubice vyhlížet finálového protivníka. Tím bude lepší z dvojice Sparta Praha – Třinec. Po prvních dvou střetnutích má zatím navrch pražský celek, který si do Slezska odvezl náskok 2:0.

Zdroj: autorský článek