Pardubice si váží práce trenéra Kováče. Nezvykle mu nabídly smlouvu už na začátku sezony

Přidat na Seznam.cz

Česká nejvyšší fotbalová liga má za sebou dvě kola a už se začíná spekulovat, kteří trenéři by to mohli mít nahnuté, pokud se jejich týmy nerozjedou. Při pohledu na tabulku se to týká posledních tří mančaftů, Českých Budějovic (Marek Nikl), Zlína (Pavel Vrba) a Baníku (Pavel Hapal). Ale ani plzeňský Miroslav Koubek teď nemá zrovna lehké spaní. Jeho tým čeká těžký dvojzápas, v Konferenční lize odveta s kosovskou Dritou a o víkendu venkovní duel v Ostravě.

Proto je trochu nezvyklé, že naopak se jeden z ligových klubů rozhodl takhle brzo po začátku nového ročníku prodloužit smlouvu s hlavním trenérem. Týká se to paradoxně Pardubic, které zatím mají na kontě pouhý bod. Jenže vedení východočeského klubu je velmi spokojeno s herním projevem týmu, který je založen na atraktivní ofenzívě. Je to práce Radoslava Kováče, který dokázal vloni zachránit klub v první lize a zároveň neustoupil od útočného fotbalu. „Po skončené sezóně, v jejímž průběhu jsme byli v beznadějné situaci, celý tým včetně hráčů i realizačního týmu odvedli v bojích o záchranu obrovský kus práce, jsme jako vedení vnímali, že náš klub se pod jejich vedením výrazně posouvá. Každodenně sledujeme ze strany realizačního týmu zodpovědnou koncepční práci,“ říká sportovní ředitel Pardubic Vít Zavřel.

Prodloužení smlouvy se ale netýká jen hlavního kouče, ale i jeho asistentů a dalších členů realizačního týmu. „Chceme tím dát najevo, že jsme s jejich prací spokojeni a že u každého z nich počítáme se spoluprací v delším časovém horizontu,“ podotýká Zavřel. Prodloužení smluv se tak týká i asistenta Davida Mikuly, trenéra brankářů Martina Shejbala a obou kondičních trenérů Michala Hampela a Filipa Kopřivy.

Radoslav Kováč podle svých slov si vůbec nemusel dávat čas na rozmyšlenou a okamžitě s prodloužením smlouvy souhlasil. Kontrakt tak nyní platí do 30. června 2025, původní smlouva mu měla vypršet po této sezoně. Práce v Pardubicích nás baví, vše v klubu se zvedá, počínaje novým stadionem a celkovou infrastrukturou klubu. Vedení má jasný cíl, kam klub směřovat a za jeho důvěru jsem strašně rád,“ uvedl Kováč.

Zdroj: redakce, fkpardubice.cz