Pardubice postihl útlum. Je na nás, abychom se s tím v play off poprali, říká trenér Radim Rulík

Přidat na Seznam.cz

Hokejová extraliga už zná držitele první trofeje. Pohár pro vítězství v základní části patří celku HC Pardubice, který si prvenství zajistil už v předstihu a tím pádem potvrdil definitivu, že do play off vstoupí z nejlepší výchozí pozice. Soupeř pro Pardubice pro čtvrtfinále teprve vzejde z předkola.

Pardubičtí hokejisté (na snímku po zápase v Litvínově) si díky stabilním výkonům po většinu dosavadního průběhu sezony vypracovali na čele velký náskok. Jenže po sérii nezdarů v závěrečné pasáži základní části se jejich dominance poněkud zadrhla. Tečkou za základní částí byla prohra v 52. kole na ledě regionálního rivala v Hradci Králové.

Je to úplně jednoduché. Hradec Králové vyhrál zaslouženě. V poslední době nás potkal útlum v podobě neúspěšných výsledků. Teď je jen na nás, abychom se s tím poprali,“ konstatoval pardubický trenér Radim Rulík lakonicky pro média.

Na práci kouče Rulíka ve východočeském klubu je oprávněně upřena velká pozornost. A často se připomíná jeho angažmá v Litvínově, kde společně s Milošem Hořavou dovedli tamní celek k takřka senzačnímu a tudíž historickému titulu severočeského celku v extralize. Bylo to v roce 2015.

Rulík působil v Litvínově ještě v dalším období, ale pak skončil. Přijal nabídku na roli asistenta v pražské Spartě a další výraznou stopu zanechal v Mladé Boleslavi, kde byl u dvou semifinálových účastí Středočechů v extralize.

Loni v létě zamířil Rulík z Mladé Boleslavi do Pardubic, kde se tvořil velmi silný hráčský kádr. Zkušený kouč současně pracoval u reprezentační „dvacítky“, kterou přivedl ke stříbru na mistrovství světa juniorů v lednu 2023. U pardubického „áčka“ ho při reprezentačních povinnostech zastoupili neméně zkušení asistenti Richard Král a Marek Zadina.

Byť Pardubice půjdou do čtvrtfinále play off s vizitkou lídra dosud odehrané části soutěže, přece jen hráči brzdí přehnaná očekávání. Potvrzuje to i útočník Tomáš Zohorna. Autor patnácti gólů a třiadvaceti asistencí by měl být tahounem i v play off.


„Naši fanoušci byli v základní části skvělí, jejich podpora nám moc pomáhala. Ale uvědomujeme si, že v posledních sedmi zápasech před play off jsme je nijak nepotěšili. Takže máme směrem k dalším bojům co napravovat,“ uvedl Zohorna pro klubový web.