Pardubice po výhře nad Kladnem vedou tabulku o čtyři body

Přidat na Seznam.cz

V rámci dohrávky 27. kola hokejové extraligy zajížděli hokejisté Pardubic na led kladenských Rytířů. Díky třetí výhře v řadě zvýšili svůj v tabulce na čtyři body. Kladno se trčí na spodu tabulky se ztrátou tří bodů na předposledního.

Hráči Dynama se hned v úvodu utkání usadili v pásmu Rytířů, ale pozorný Brízgala úspěšně odolával střeleckým pokusům Pardubic. Z domácích se do větší šance dostal Jágr a Beran. Jedinou branku první třetiny vstřelil těsně před koncem Plekanec.

Pardubice stupňovali ve druhé části utkání svůj tlak, ale domácího brankáře překonali až ve 32. minutě, když se prosadil Štetka. O 88 sekund později to bylo pro Dynamo ještě veselejší. Do vedení poslal hosty dorážkou Adam Musil.

Do kabin odcházeli nakonec spokojenější hosté, kteří dokázali v 38. minutě potrestat Brízgalovo vyloučení za zdržování hry. Z mezikruží se prosadil Poulíček. Elitní kladenská formace se ještě snažila o rychlou odpověď, ale Dynamo se do sirény bránilo úspěšně.

Dynamo si ve třetí třetině svůj náskok hlídalo a nepouštělo Rytíře do vážnějších situací. V 54. minutě jistil tři body pro Pardubice Paulovič. Kladno se pokusilo ještě s výsledkem něco udělat při závěrečné hře bez brankáře, ale ke změně skóre už nedošlo.

„Viděli jsme poslední zápasy Kladna a vůbec nehráli špatně. Vyhráli ve Vítkovicích, je to houževnatý tým. Pro nás to byl těžký soupeř a jsme rádi, že jsme to zvládli,“ zhodnotil utkáni pro hokej.cz Radim Rulík.

Pardubice vedou tabulku před Vítkovicemi o čtyři body. Kladno je poslední, když na Litvínov, České Budějovice a Karlovy Vary ztrácí tři body.

Zdroj: Hokej.cz, redakce