Pardubice jsou nahoře a asi dělají fanouškům radost, glosuje jejich někdejší trenér Bělohlav hokejovou extraligu

Přidat na Seznam.cz

Bývalý hokejový útočník a současný trenér HC Příbram ve druhé lize Radek Bělohlav, který je mistrem světa z roku 1996, má na svém kontě unikátní bilanci v rámci českého hokeje. Ve výčtu jeho úspěchů dominuje osm medailí za osm sezon.

Mezi lety 1995-2003 kromě zmíněného zlata z MS získal s reprezentací i bronz, v extralize se dočkal tří mistrovských titulů (dva se Vsetínem, jeden se Spartou) a k tomu přidal i druhá a třetí místa.

Na snímku hokejový trenér Radek Bělohlav (počátek listopadu 2023).

Po skončení hráčské kariéry se Bělohlav vydal na trenérskou dráhu. Začínal jako asistent v Českých Budějovicích, kde sídlil extraligový klub s názvem Mountfield. Po jeho přesunu do Hradce Králové Bělohlav zůstal v Budějovicích, kde působil u mládeže, ale i jako asistent Petra Rosola u áčka v tehdy prvoligovém Motoru.

Radek Bělohlav pochází z jihočeské Soběslavi stejně jako legendární útočník Jiří Lála.

K městu si udržuji velký vztah, mám tam ještě maminku,“ svěřil se Bělohlav pro SportDeník.cz.

V hokejovém dění na sebe před několika lety upozornil na trenérském poli v extralize, když byl asistentem a poté hlavním trenérem Dynama Pardubice. Následně se přesunul do Komety Brno, kde se stal jedním z asistentů majitele klubu a zároveň i šéfa střídačky Libora Zábranského. Přes působení u brněnské mládeže se vrátil na jih Čech, konkrétně do HC Tábor. A od letošní sezony vede HC Příbram.

Bělohlav samozřejmě dál sleduje extraligový kolotoč.

Pardubice musely projít reorganizací a někam dospět. Teď jsou nahoře a asi dělají fanouškům radost. Hrál jsem i za Spartu a vím, že musí být pořád na nejvyšší úrovni a letos předvádějí většinou pohledný hokej. Předpokládám, že ambice a výkony dalších klubů vedle Sparty jako jsou Třinec, Pardubice a Kometa Brno, budou dál pokračovat,“ uvažoval Bělohlav.

Na připomínku, že překvapením sezony je podle mnoha odborníků především Litvínov, má Bělohlav jasný náhled.

Souhlasím, že se na Litvínov nesmí zapomínat. Letos chytli začátek, což je pro ně fajn. Lépe se jim dýchá, než loni. A navíc hrají hezký hokej. A ať jim to vydrží,“ uvedl bývalý reprezentant.

Myslím, že v Litvínově se to dobře namíchalo. Kádr doplnili a posílili. Lídr Ondřej Kaše pozvedl všechny a vzal to na sebe i s bratrem Davidem. Vytvářejí neuvěřitelnou dvojici a obdivuji, jak jim to funguje i s ostatními. Když k tomu připočtu kvality brankářů, tak v Litvínově je to zatím paráda,“ dodal Bělohlav.

Zdroj: autorský článek