Pardubice drtí konkurenci. Překonaly klubový rekord a jdou tvrdě za titulem

Přidat na Seznam.cz

I když je teprve listopad, tak hokejové Pardubice si už vytvořily slušný náskok devíti bodů, který by je mohl dovést k vítězství v základní části. To by je poté opravňovalo v play-off hrát větší porci zápasů v domácím prostředí. A to by byla pro „Perníkáře“ velká výhoda, protože jejich fanoušci umí zaplnit devítitisícový stadion a ještě vytvořit úžasnou atmosféru.

Východočeský klub v předehrávce 20. kola Tipsport extraligy porazily České Budějovice 4:2 a tím dosáhl na desáté vítězství v základní části v řadě, což je klubový rekord. „Je to fajn, nepamatuju si tým, ve kterém bych vyhrál tolik utkání za sebouDeset vítězství po sobě je dost,“ zářil po utkání nadšením útočník Tomáš Zohorna, který na jihu Čech zaznamenal tři body.

Pardubicím nahrávají i problémy ostatních velkých konkurentů. Především Sparta se od začátku trápí, což odnesl trenér Pavel Patera, který přišel před sezonou. Na nového kouče si zvyká i fenomén posledních ročníků naší nejvyšší soutěže Třinec, avšak ten se postupně zvedá. Stejně tak Kometa Brno stoupá tabulkou. Nemůžeme zapomenout ani na Liberec či Hradec Králové, které „vyčkávají“ zpovzdálí. Přesto Pardubice mají v tuto chvíli karty rozehrané nejlépe a pokud se jim nezraní opory, budou největším favoritem na titul. Což by byl ten nejhezčí dárek pro klub, který slaví sto let od založení.

Zdroj: isport.cz , sport.ceskatelevize.cz