Pardubice dávají dohromady dream team. Z NHL přivedly velkou posilu

Přidat na Seznam.cz

O útočníka Lukáše Sedláka měly hokejové Pardubice velký zájem už v letním přestupovém období. Avšak devětadvacetiletý forvard dal přednost NHL. Představitelé Pardubic to respektovali a to se jim nyní vyplatilo. Sedlákovi se v kanadsko-americké lize nedařilo podle představ a jasnou volbou pro něj byli „Perníkáři“. Pardubice tak jen potvrdily, že jdou tvrdě po titulu. Jejich mančaft je jednoznačně spolu se Spartou nabitý hvězdnými hráči.

„Byli jsme s Lukášem po jeho odchodu do NHL prakticky pořád v kontaktu, v posledních dnech nabrala komunikace na obrátkách. Pro mě osobně je to velký vánoční dárek fanouškům Dynama. Lukáš je extratřída a už se těším, až ho uvidíme na ledě v našem dresu,“ uvedl pro pardubický klubový web majitel Východočechů Petr Dědek.

Lukáš Sedlák to na začátku sezony nejdříve zkoušel v Coloradu, kde však dostal šanci jen ve třech zápasech. A proto vzal s povděkem nabídku Philadelphie, kde mu trenéři dávali více příležitostí. Během 23 utkání nasbíral osm bodů (3+5). Přesto se dohodl s klubem na ukončení smlouvy a nyní je tedy v Pardubicích, za které by měl nastoupit možná už v úterý v Plzni. Je ale pravděpodobnější, že si ho Pardubice schovají jako „předvánoční dárek“ až na čtvrteční domácí utkání proti Mladé Boleslavi.

Českobudějovický rodák odchází z NHL s celkovou bilancí 193 zápasů a 35 bodů (18+17). Většina bodů získal v letech 2016 – 2019, kdy oblékal dres Columbusu.

Sedlák se tak po půl roce zase v jednom dresu setká s brankářem Romanem Willem a forvardem Tomášem Hykou, se kterými v loňské sezoně nastupoval za ruský Traktor Čeljabinsk.

Zdroj: hcdynamo.cz, irozhlas.cz