Pardubice chtějí vyhrát Ligu mistrů. Nejdříve však musí skolit další finský tým

Přidat na Seznam.cz

Zatímco ve fotbale je na prvním místě vítězství v Lize mistrů a poté až celkové prvenství v národní soutěži, v hokeji je to naopak. To však neznamená, že by pro hokejové Pardubice byla Liga mistrů jen sezónním kvalitním tréninkem. „Naším cílem je soutěž vyhrát,“ říká trenér Václav Varaďa k tomuto evropskému klubovému klání. Východočeši jsou relativně blízko k celkovému úspěchu. Nejdříve zvládli základní část, poté v osmifinále porazili finského mistra Ilves Tampere.

Dnes je čeká ve čtvrtfinále další finský celek – Lukko Rauma. První zápas se hraje v Pardubicích, odveta je 12. prosince. „Sami ještě pořádně nevíme, co od Raumy čekat, ale věřím tomu, že to bude skvělý hokej. Doufáme, že do arény dorazí co nejvíce lidí a že nás budou hnát dopředu,“ uvedl obránce Peter Čerešňák.

Pardubice se o víkendu skvěle naladily proti Třinci. Obhájce titulu porazily na jeho ledě 5:1. Utkání to bylo emotivní především pro Václava Varaďu, který s Oceláři získal pět titulů a třinečtí fanoušci mu připravili velké ovace. „Samozřejmě jsem se sem těšil. V zápase jsme od první do šedesáté minuty. Vytvořili jsme si příležitosti, dávali krásné góly a tím odskakovali Třinci. Jsem za tři body velice spokojený, protože to byl těžký zápas a určitě nám to pomůže do další fáze sezóny a do Ligy mistrů. Vlilo nám to krev do žil,“ uvedl dojatý trenér.

Pardubice si vítězstvím v Třinci upevnily své vedení v tabulce, kde mají před druhou Spartou náskok sedmi bodů. Po utkání s Raumou je v extralize čekají hned v pátek a následně v neděli další dva domácí zápasy, s Českými Budějovicemi a s Litvínovem.

Zdroj: redakce, hcdynamo.cz